W jaki sposób działają żele przeciwbólowe i przeciwzapalne?

Wiele aktywnych osób, czyli takich, które uprawiają jakieś sporty, wie jak dużym problemem mogą być dolegliwości bólowe lub innego typu problemy ze stawami. Rozwiązaniem takich problemów mogą być substancje z grupy NLPZ, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Są to różnego rodzaju maści i żele, które działają miejscowo na źródło bólu i dzięki temu dają dużo ulgi w przypadku powstania jakichś urazów czy kontuzji. W naszym artykule dokładniej opisujemy, na czym polega działanie maści i żeli przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Jakie mogą być przyczyny dolegliwości bólowych stawów?

We wstępie naszego artykułu napisaliśmy, że maści i żele przeciwbólowe są stosowane przede wszystkim przez osoby aktywne fizycznie do walki z powstałymi podczas treningów urazami. Tak naprawdę jednak zastosowanie takich maści i żeli jest szersze i preparaty te często są także stosowane do walki z powstałymi dolegliwościami bólowymi przez osoby, które zażywają mało ruchu i prowadzą raczej siedzący tryb życia. To bowiem także może prowadzić do obniżenia siły mięśniowej i w rezultacie do powstania przewlekłego bólu. W zależności od tego, jakie są dokładnie przyczyny powstania bólu, stopnia jego nasilenia, miejsca jego występowania oraz tego, kto będzie go stosował można dobrać odpowiednią maść lub żel przeciwzapalny, który powinien przynieść szybką pomoc.

Rodzaje maści przeciwbólowych i przeciwzapalnych

W aptekach i w aptekach internetowych obecnie dostępnych jest kilka grup maści i żeli przeciwbólowych i przeciwzapalnych, których stosowanie powinno pomóc w złagodzeniu odczuwanego bólu oraz pomóc nam w normalnym funkcjonowaniu. Więcej na temat dostępnych rodzajów tego typu leków opowiedział nam nas rozmówca, farmaceuta z apteki internetowej Aptekawsieci.pl:

Głównymi składnikami maści przeciwbólowych są niesteroidowe leki przeciwzapalne. Najważniejsze z nich to ibuprofen, diklofenak i naproksen. Innym rodzajem tego typu wyrobów medycznych są preparaty o działaniu chłodzącym lub rozgrzewającym, maści ziołowe, maści z kolagenem, a także maści z glukozaminą. Dobrze dobrane preparaty powinny przynieść pacjentom odpowiednią ulgę, jednak jeżeli tak się nie stanie, wtedy konieczne może być umówienie się do lekarza, który przepisze maści przeciwzapalne, dostępne tylko na receptę.

Jakie są różnice między maściami a żelami przeciwbólowymi?

Pisząc o rodzajach tego typu preparatów, musimy też zaznaczyć różnice pomiędzy maściami a żelami przeciwbólowymi. Różnice pomiędzy nimi są w szybkości działania. Żel działa zdecydowanie szybciej, ponieważ błyskawicznie się wchłania. To jednak skutkuje również tym, że żele przeciwbólowe działają znacznie krócej. Nałożona w miejsce powstałego problemu maść utrzymuje się na skórze znacznie dłużej i przez cały czas  jest w stanie przynosić pacjentowi ulgę w łagodzeniu powstałych objawów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj