SodaStream - domowa woda gazowana

SodaStream to intuicyjny syfon do wody gazowanej, dzięki niemu można przygotować nie tylko wodę, ale także lemoniadę i napoje gazowane w kilku smakach. Przygotowując wodę gazowaną w domu, można w znacznym stopniu ograniczyć zużycie jednorazowych butelek plastikowych. Wykorzystanie jednego naboju pozwala na przygotowanie około 60 litrów napoju. Takie urządzenia to doskonałe rozwiązanie zarówno do domu, jak i do lokalu gastronomicznego.

SodaStream – jak to działa?

Urządzenie SodaStream składa się z ekspresu, naboju CO2 i butelki. Butelkę należy napełnić przefiltrowaną wodą z dzbanka, można także zastosować zwykłą wodę z kranu, następnie należy ustawić poziom nabąbelkowania i włączyć urządzenie. Saturator SodaStream jest bardzo prosty i wygodny do stosowania. Można dzięki niemu przygotować gazowane napoje w ulubionych smakach z dodatkiem świeżych owoców lub specjalnych przypraw. Trzeba pamiętać, aby dodawać soki i inne dodatki po wykonaniu gazowania. Woda do przygotowania gazowanych napojów powinna być wcześniej schłodzona, ponieważ można wtedy uzyskać lepszy efekt gazowania. Dobrym rozwiązaniem jest napełnienie butelki wodą i trzymanie jej w lodówce przed użyciem. Często stosowane są butelki wykonane ze szkła, takie SodaStreamery mają z reguły pojemność 1 litra.

SodaStream – na co zwrócić uwagę?

Naboje wypełnione gazem po zużyciu można wymieniać w wybranych punktach usługowych. Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa podczas użytkowania Sodastreamery powinny być zaopatrzone jedynie w atestowane naboje. Jedynie takie produkty dają gwarancję właściwego użytkowania i są wypełnione odpowiednim gazem przeznaczonym do spożycia. Decydując się na zakup saturatora SodaStream, trzeba wcześniej zastanowić się czy ma być to urządzenie stacjonarne, czy też model mobilny, który można wszędzie zabierać ze sobą. Pierwszy rodzaj ma trochę większe wymiary, z wyglądu przypomina trochę ekspres do kawy, jest to dobre rozwiązanie, kiedy korzysta z niego wiele osób, ale może wymagać stałego źródła zasilania. Model przenośny, nazywany jest także syfonem, jest to pojemnik przypominający formą butelkę, wystarczy podstawić pod niego szklankę lub kubek i po naciśnięciu zaworu uzyskiwana jest gazowana woda. Niektóre modele wyposażone są również w funkcję regulacji stopnia gazowania, woda może być słabo, średnio albo mocno gazowana. SodaStream może mieć także wyposażony dodatkowo w zapasową butelkę albo większą ilość nabojów do wykorzystania. Wiele modeli ma także ciekawy design i może być prawdziwą ozdobą kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj