Rodzaje rowerów turystycznych

Wybór nowego roweru to niełatwe zadanie. Dostępność tak wielu modeli i rodzajów pojazdów może je dodatkowo utrudniać. Jeśli nie masz sprecyzowanych oczekiwań, zapewne trudno będzie Ci dobrać odpowiedni dwukołowiec do własnych potrzeb. Obecnie największą popularnością cieszą się rowery turystyczne, którymi można poruszać się po prostych ścieżkach z całą rodziną.

Rodzaje rowerów turystycznych 

Rodzaj roweru ma ogromne znaczenie. W zależności od tego, po jakiej nawierzchni będzie się poruszał, można wybrać pomiędzy kilkoma modelami. Rowery turystyczne przeznaczone do jazdy na równym terenie są dostępne w następujących rodzajach:

  • rower trekkingowy,
  • rower crossowy,
  • rower elektryczny trekkingowy.

Wybór odpowiedniego modelu zależy nie tylko od osobistych upodobań użytkownika, ale przede wszystkim od tego, po jakiej nawierzchni będzie się poruszał rower. 

Rowery trekkingowe są przeznaczone na długie, często wielodniowe trasy. Można nim jeździć zarówno po asfalcie, jak i nieutwardzonej nawierzchni. Rowery tego typu często są wyposażone w lampki, dynamo, bagażniki. Możliwości ich montażu nie mają, na przykład rowery górskie i szosowe. Jazda na rowerze trekkingowym odbywa się w pozycji wyprostowanej. Dzięki temu użytkownik może podołać przynajmniej kilkukilometrowej trasie.

Rowery crossowe, podobnie jak trekkingowe przeznaczone, są do jazdy w dłuższych dystansach. Można nim jeździć po mocno ubitej nawierzchni. Różnica pomiędzy jednym i drugim typem rowerów jest taka, że crossowe nie mają dodatkowego wyposażenia, takiego jak błotniki bagażniki czy lampy. Koła rowerów crossowych zazwyczaj są wyposażone w wąskie opony z delikatnym bieżnikiem. W tym przypadku rowerzysta także może jeździć w pozycji wyprostowanej.

Elektryczne rowery trekkingowe to połączenie tradycji z elektrycznym wspomaganiem. Przeznaczone są do jazdy na mieszanej nawierzchni. Rowerzysta może zatem poruszać się nawet polną drogą. Każdy z powyższych rodzajów rowerów można nabyć w sklepie RoweryRolki.

Zalety rowerów turystycznych 

Rowery turystyczne to połączenie komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Konstrukcja pojazdu pozwala na pokonywanie długich tras. Rowery tego rodzaju sprawdzają się nie tylko podczas długotrwałej jazdy, ale także jako środek transportu do pracy. Dobra amortyzacja i przyczepności kół, rowery turystyczne zapewniają bezpieczną jazdę po różnych rodzajach nawierzchni. Ważną zaletą pojazdów jest wygoda. Wyprostowana pozycja podczas wielogodzinnej jazdy zapobiega problemom z kręgosłupem. Rowery turystyczne mają także szerokie siodło przystosowane do pokonywania długich tras. Są to pojazdy uniwersalne, ponieważ jak już wspomniano, nadają się zarówno do jazdy po mieście, jak i na dalekie wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj