Jaki lokalizator psa wybrać?

Pies, jako prawdziwy przyjaciel człowieka i członek rodziny, wymaga odpowiedniej troski. Dbamy więc o regularne wizyty u weterynarza, kupujemy wysokiej jakości karmę, spędzamy dużo czasu z naszym pupilem, zapewniając mu rozrywkę. Niestety często zdarza się, że przez przypadek pies ucieknie lub zostanie przez kogoś wypuszczony. W tej sytuacji poszukiwania bywają bardzo trudne, szczególnie jeśli teren jest rozległy. Aby zapewnić sobie kontrolę nad pupilem, warto zdecydować się na lokalizator. Co to za urządzenie?

Psi GPS

Jak sama nazwa wskazuje, lokalizator określa miejsce, w którym aktualnie znajduje się pies. Urządzenie, przypinane do obroży lub jako druga obroża, odbiera sygnał GPS i przekazuje go właścicielowi. Lokalizację psa można określić na specjalnej mapie, w którą wyposażone są aplikacje do obsługi lokalizatorów. To bardzo proste i wygodne rozwiązanie, znacząco zwiększające bezpieczeństwo waszego zwierzaka. Pamiętajcie jedynie, że lokalizator powinien być cały czas przypięty do obroży. Zdejmowanie go i okazjonalne zakładanie nie będzie skuteczne, ponieważ możemy zapomnieć o wyposażeniu pupila w urządzenie.

Lokalizator działa podobnie jak sprzęt montowany w samochodach, mający przeciwdziałać kradzieży czy pomagać w kontroli wykorzystania samochodów służbowych przez pracowników. Jest to urządzenie niewielkie i lekkie, dlatego nie sprawia żadnego dyskomfortu zwierzakowi. Wybierając lokalizator, jednym z parametrów, jaki powinniście ocenić w pierwszej kolejności, jest pojemność baterii. Jeśli na jednym ładowaniu działa od 2 do 3 dni – nie warto inwestować w tego typu urządzenie. Lepiej, z pomocą szybkiej pożyczki, kupić lokalizator z pojemniejszą baterią, którą będziecie ładować raz na 10 lub więcej dni.

Funkcje lokalizatora

Jakie funkcje są najważniejsze przy wyborze sprzętu? Podstawową kwestią jest oprogramowanie dostarczane wraz z lokalizatorem. Nowoczesne urządzenia zapewniają, oprócz precyzyjnego śledzenia, gdzie pies się znajduje, nasłuch. Dodatkową opcją, którą warto mieć, jest określanie stref bezpieczeństwa. Wskazujemy na mapie teren, po którym pies może poruszać się bezpiecznie. Gdy wyjdzie poza określony obszar, wówczas aplikacja natychmiast zawiadomi właściciela.

Czy to drogie urządzenie? W zależności od wybranego modelu lokalizator może kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Do tego należy doliczyć subskrypcję aplikacji służącej do komunikowania się z odbiornikiem. Wszelkie koszty związane z zakupem sprzętu pomoże pokryć szybka pożyczka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj