Pomoc drogowa – najlepsze rozwiązanie w przypadku awarii samochodu

Awarii samochodu niestety nie da się przewidzieć. Może zdarzyć się w nowym lub starym aucie, zarówno doświadczonemu, jak i początkującemu kierowcy. Zdecydowanie jest to stresujące przeżycie, a już szczególnie, gdy jesteśmy daleko od domu. Na szczęście niezależnie od miejsca, rodzaju usterki, czy pory dnia, zawsze możemy liczyć na usługi pomocy drogowej.

Jak postępować, gdy spotka Cię awaria samochodu?

Przede wszystkim, jeśli doświadczysz awarii samochodu na drodze, zachowaj spokój i najpierw zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Jeśli to możliwe, zjedź samochodem na najbliższy parking lub pobocze. Obojętnie na jakiej drodze się znajdujesz, czy to na autostradzie, czy na mało uczęszczanej drodze, konieczne jest ubranie na siebie kamizelki odblaskowej. Musisz wystawić także trójkąt ostrzegawczy za pojazdem w odległości minimum 100 metrów. Dzięki temu nadjeżdżający kierowcy w odpowiednim momencie zauważą Twój samochód i zdążą wyhamować. Jeśli w aucie oprócz Ciebie znajdują się inne osoby, pamiętaj, aby one również opuściły auto i stanęły w bezpiecznym miejscu.

Zobacz także  Motory elektryczne i spalinowe dla dzieci, młodzieży i nastolatków. Wady, zalety, różnice.

Pomoc drogowa najlepszym rozwiązaniem

Gdy już odpowiednio zabezpieczysz samochód oraz zadbasz o swoje bezpieczeństwo, masz dwie opcje. Pierwszą z nich jest próba naprawy pojazdu we własnym zakresie. Nie każdy jednak ma takie umiejętności, aby naprawić samochód i nie zawsze znajdzie się osoba, która zgodzi się na jego holowanie. Dlatego druga, jaką jest wezwanie pomocy drogowej, jest znacznie lepsza. Fachowcy w możliwe jak najkrótszym czasie docierają na miejsce, dzięki czemu nie musisz spędzać długich godzin na poboczu, siłując się z usterką. To pomoc drogowa zajmie się jej naprawą, a w razie potrzeby odholuje samochód do najbliższego warsztatu samochodowego. Wiele firmy np. Centrum Pomocy Drogowej Auto Czok z Opola, działa 24h/7. Nie musisz więc stresować się, nawet gdy awaria zaskoczy Cię w nocy lub święto.

Zobacz także  Protokół zdawczo-odbiorczy – ważny dokument przy wynajmie samochodu

Ile kosztuje wezwanie pomocy drogowej i kto za to płaci?  

Koszty, jakie poniesiesz za wezwanie pomocy drogowej zależą oczywiście od tego, jakiej awarii doświadczyłeś, w jakim miejscu się znajdujesz i jak daleko musi być holowany Twój samochód. W Polsce ceny za odholowania auta zaczynają się od  100 zł, a stawka za kilometr wynosi ok. 2-3 zł. Niestety wielu kierowców rezygnuje z profesjonalnej pomocy i stara się poradzić sobie na własną rękę. Warto jednak wiedzieć, że jeśli awaria, czy nawet stłuczka z innym samochodem nie była Twoją winą, nie poniesiesz odpowiedzialności finansowej. Musisz oczywiście posiadać ubezpieczenie OC. W takim przypadku możesz ubiegać się o całkowity zwrot kosztów za wezwanie pomocy drogowej. Natomiast, jeśli awaria czy kolizja  została spowodowana przez Ciebie, możesz liczyć na ich zwrot jeśli posiadasz ubezpieczenie AC. Warto więc zadbać o to, aby zawsze mieć aktualne polisy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj