Sypialnia jak w pałacu. Jak urządzić elegancką sypialnię?

Wykańczając nowy dom lub mieszkanie, szczególną uwagę powinno się poświęcić sypialni. Z jednej strony jest to pomieszczenie, do którego nie będą zazwyczaj wchodzili goście, ale z drugiej to właśnie od niego będzie zależało to, jak dobrze będziemy się wysypiać i wypoczywać. Klimat panujący w tym wnętrzu powinien odpowiadać naszym indywidualnym wymaganiom, nie ma więc jednego uniwersalnego przepisu na wykończenie sypialni. Wiele osób jednak często jako wymarzony styl wykończenia sypialni wskazuje eleganckie wnętrze w stylu glamour. W naszym artykule dajemy kilka wskazówek, w jaki sposób można osiągnąć taki efekt.

Na początku trzeba się zdecydować na dominujący kolor

Planując idealne wykończenie eleganckiej sypialni, na początku trzeba zdecydować, w jakich kolorach chcielibyśmy osiągnąć oczekiwany efekt. W przypadku sypialni w stylu glamour, czyli takich, które odznaczają się dużą elegancją, najczęściej wybierany jako dominujący są przede wszystkim kolor biały lub czarny. Trochę tak naprawdę na zasadzie kontrastu. Oba te rozwiązania mają swoje zalety i dają wiele ciekawych możliwości. Czy w każdym pomieszczeniu ma się jednak tak dużą dowolność w doborze kolorystyki? I tak i nie. Istnieją pewne ogólne zasady, według których czerń jako dominujący kolor aranżacji wnętrza lepiej się sprawdzi jednak tylko w pomieszczeniach o większej powierzchni. Z kolei biel jest doskonałym wyborem w małych sypialniach, czyli takich, które mają tylko około 10 m2. Białe ściany i białe meble rozjaśniają wnętrze i tworzą w nim po prostu wrażenie większej przestrzeni. W białych sypialniach można też dużo łatwiej wpłynąć na ogólną estetykę wykończenia, np. poprzez przełamanie monotonii bieli wyrazistymi, czarnymi lub po prostu ciemnymi kształtami i dodatkami.

A jak wzbogacić aranżację sypialni w dominującej czarnej kolorystyce? Najlepiej będą do niej pasowały elementy białe lub srebrne. Świetnie w czerni wyglądają również niewielkie złote elementy wykończeniowe, nawet niewielkie akcenty.

Odpowiednia wygoda – Eleganckie łóżko z zagłówkiem

W luksusowej sypialni powinniśmy mieć też zapewnioną odpowiednią wygodę. Najważniejszym elementem wykończenia pokojów sypialnianych jest oczywiście łóżko. Obecnie w sklepach dostępnych jest bardzo dużo rodzajów łóżek, które różnią się nie tylko kształtem, ale także np. zdobieniami. Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów z salonu meblowego ZOV w Poznaniu:

Wybierając odpowiednie łóżko do swojej sypialni, w pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę na to, żeby było dla nas jak najbardziej wygodne. Tak naprawdę więc najważniejszym elementem będzie wybrany materac. W większości przypadków będziemy go mogli później wykorzystać w dowolnym łóżku. Bardzo popularne wśród klientów, którym podczas  wykańczania sypialni, zależy przede wszystkim na tym, żeby była ona elegancka, są np. charakteryzujące się dużą wysokością łóżka kontynentalne.  Najważniejsze dla efektu całej aranżacji i dla naszej wygody będzie jednak to, żeby wybrane łóżko miało zagłówek.

Zagłówek łóżka także będzie miał duży wpływ na ostateczną estetykę wykończenia wnętrza. Pikowane obicie zagłówka może być w sypialni naprawdę ważnym elementem aranżacji.

Właściwe oświetlenie sypialni

W eleganckiej sypialni nie może także zabraknąć odpowiedniego oświetlenia. Warto jest w takim wnętrzu umieścić nie tylko odpowiednio dopasowany do innych elementów wykończenia żyrandol oraz lampki nocne, ale także  punktowe lampki sufitowe. Dzięki temu będziemy mieli w sypialni znacznie więcej światła, czym uda nam się wprowadzić w tym wnętrzu jeszcze przyjemniejszą atmosferę.

A co z przestrzenią do przechowywania?

Żeby stworzona sypialnia była na pewno też w pełni wygodna, nie możemy zapomnieć o zapewnieniu w niej sobie odpowiedniej przestrzeni do przechowywania. W tym celu musimy oczywiście wybrać odpowiednie meble do sypialni. Możemy swoje cele osiągnąć, umieszczając w sypialni elegancką komodę. Możemy jednak także zastosować wygodną szafę z lustrami na frontach. Lustra nie tylko dadzą nam większą wygodę podczas ubierania, ale także dodatkowo optycznie powiększą przestrzeń.

Pomysłów na sprawienie, ze nasza sypialnia będzie naprawdę elegancka, jest oczywiście znacznie więcej. Można w niej np. osiągnąć ciekawy efekt aranżacyjny, umieszczając dużą ilość roślin, można w ciekawy sposób ozdobić sufity i ściany lub po prostu dodając także inne rodzaje mebli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj