Niezbędnik na Halloween

Nie jest tajemnicą, że mimo, iż mamy dopiero wakacje, to tuż po ich zakończeniu, wraz z powrotem szkoły, w sklepach zacznie się sezon na wszelkiego rodzaju ozdoby halloweenowe. Najczęściej dzieje się tak już na początku września, dzięki czemu możemy je podziwiać przez niemal bite dwa miesiące. Halloween zdecydowanie nie jest polską tradycją, to oczywiste. Przybyła ona do nas z Zachodu, a konkretniej ze Stanów zjednoczonych – podobnie zresztą dotarła do innych krajów europejskich i właściwie wszystkich państw na całym świecie.

Halloween – za i przeciw

Przez wielu Halloween nie jest pochwalane, i być może mają oni rację, kiedy wysuwają argumenty o tym, iż następnego dnia po Halloween (które ma swoje miejsce trzydziestego pierwszego października) mamy swój własny, jakże ważny dzień, a więc Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie zmienia to jednak faktu, że w Polsce Halloween jest po prostu traktowane jako jeszcze jeden powód do dobrej zabawy, nic więcej. Jeśli więc spojrzymy na to „święto” od tej strony, to rzeczywiście – nie ma w nim nic złego. Dzieci mogą przecież chodzić po domach sąsiadów i prosić o cukierki, a młodzież i starsi mogą organizować spotkania i imprezy z motywem przewodnim Halloween właśnie. To częstsze, niż mogłoby się wydawać, stąd te wszystkie dekoracje na Halloween w witrynach sklepowych, które wręcz zapraszają do celebrowania tego dnia kojarzonego z zombie i duchami.

Atmosfera Halloween

Jednak nie tylko dekoracje na Halloween są ważne tego dnia! Owszem, to one nadają imprezom atmosfery grozy i strachu, jednak skoro większość takich imprez wymaga przebrania się w jakąś straszną postać, to wymaga również, aby posiadać adekwatny makijaż halloweenowy. Makijaż na Halloween powinien być przerażający, lecz pasujący do postaci, w którą się wcielamy. Inaczej będzie wyglądał makijaż dla klasycznego wampira, inaczej natomiast dla istoty pozaziemskiej. Warto jednak pamiętać, by nie brać tych strojów i makijażu za bardzo na poważnie, ponieważ są to tylko pewne elementy pomagające we wczuciu się w klimat imprezy halloweenowej, ale nie gwarantujące od razu fantastycznej zabawy. Do tego niezbędne jest natomiast dobre towarzystwo, muzyka i trochę przekąsek. Z takim „zestawem” tak naprawdę każde spotkanie będzie świetną zabawą, obfitującą w wiele wydarzeń wspominanych później przez lata w gronie przyjaciół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj