Perfumetki męskie – co powinieneś o nich wiedzieć?

Perfumy są niczym niewidzialna biżuteria – podkreślają charakter mężczyzny i dodają mu pewności siebie oraz elegancji. Ich dobór warto uzależniać od okazji i pory dnia, a ulubione zapachy mieć zawsze przy sobie. Kupowanie i noszenie standardowych flakonów byłoby jednak dość kosztowne i kłopotliwe, dlatego producenci i rozlewnie perfum wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, tworząc perfumetki.

Czym są perfumetki? 

Nietrudno się domyślić, że perfumetki to małe perfumy. Zapachy są nalewane do zgrabnych flakoników, zwykle o podłużnym kształcie i niewielkich pojemnościach – już od 5 do około 35 mililitrów. Perfumetki męskie znajdziemy zarówno w ofercie znanych marek, jak i rozlewni perfum. Można również zaopatrzyć się w pusty flakonik o wybranej pojemności i samodzielnie przelewać do niego ulubione zapachy z większych buteleczek.

Perfumetki dostępne są w różnych wariantach – z atomizerem, kulką lub z pompką. Męskie miniperfumy najczęściej występują w tej pierwszej wersji, w podłużnych buteleczkach o pojemności 33 ml.

Dlaczego warto używać perfum w wersji mini? 

Perfumetki są bardzo praktycznym rozwiązaniem, które sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach. Do ich najważniejszych zalet należą:

  • niewielki rozmiar;
  • niska cena;
  • wygoda noszenia i użytkowania.

Małe flakoniki przydają się zarówno na co dzień, jak i podczas wyjazdów. Można zabrać je ze sobą do pracy czy na większe wyjście, by móc w dowolnej chwili odświeżyć bądź zmienić zapach. Są również świetną opcją do testowania nowych perfum – zamiast kupować od razu duży flakon, ryzykując, że będzie się kurzył na półce, lepiej zainwestować w mniejszą wersję. Perfumetki cenią mężczyźni, którzy lubią dopasowywać zapach do okazji, pory dnia i samopoczucia. Dzięki miniflakonom mogą zgromadzić większą kolekcję perfum, wydając mniej pieniędzy. To doskonałe rozwiązanie podczas podróży, zwłaszcza samolotowych, gdy w bagażu podręcznym dozwolony jest przewóz ściśle określonej ilości płynów, w tym perfum. 

Czy można kupić perfumetki online? 

Perfumy w małych buteleczkach można kupić zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i online, na przykład w sklepie internetowym z perfumami Fabryka Zapachu. W sprzedaży dostępne są perfumetki oryginalne oraz ich odpowiedniki, czyli tak zwane perfumy lane. Zaletą tych ostatnich jest zdecydowanie niższa cena przy zachowaniu zapachu, wysokiej jakości i trwałości markowego odpowiednika oraz możliwość wyboru pojemności flakonika. 30-mililitrowe perfumetki kosztują zaledwie kilkanaście złotych, nic nie stoi więc na przeszkodzie, by „zaszaleć” i kupić kilka interesujących zapachów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj