Na co zwrócić uwagę przy wyborze chodaków szpitalnych?

Chodaki szpitalne to podstawowe wyposażenie personelu medycznego. Są gwarancją bezpiecznej, komfortowej pracy i schludnego wyglądu. Wybór właściwego modelu nie jest jednak taki prosty. Idealna para butów powinna wyróżniać się dopasowanym rozmiarem, fasonem, wysokością, przyczepnością podeszwy oraz jakością materiałów, z których jest wykonana. Poza maksymalną wygodą powinna zapewniać także doskonały, nowoczesny styl, idący w parze z estetycznym wyglądem i profesjonalnym wykończeniem. Jak dobrać chodaki szpitalne?

Charakterystyka chodaków szpitalnych

Przy wyborze chodaków szpitalnych najlepiej wziąć pod uwagę trzy aspekty: wygodę, kształt stóp i preferencje estetyczne. Trzeba mieć na uwadze, że buty do pracy nie mogą uciskać, ocierać i narażać nogi na potliwość. Brak właściwej cyrkulacji powietrza lub niewielki ucisk powodują zaburzenie prawidłowego krążenia krwi w żyłach, w wyniku czego nogi stają się ciężkie i obolałe, a przy tym puchną i drętwieją. To natomiast znacznie wpływa na obniżenie komfortu w trakcie długiego dyżuru. Dobre rozwiązanie stanowią więc buty z podeszwą o wysokiej jakości skóry perforowanej, która nie powoduje pocenia się.

Najistotniejszym elementem podczas wyboru jest rozmiar stopy, który określa się na podstawie jej długości. Najlepiej stworzyć na kartce obrys stopy i zmierzyć odległość dwóch skrajnych punktów. W europejskiej rozmiarówce długość stopy jest równa określonemu rozmiarowi. Warto jednak być ostrożnym, ponieważ w zależności od sklepu, niektóre rozmiary mogą być zawyżone lub zaniżone. Dobrym wyborem są popularne buty profilaktyczne, które zapobiegają pogłębianiu wad i deformacji stóp. Zaletą tego typu obuwia jest jego profil i materiał, z którego powstaje. Spód jest zrobiony z poliuretanu w kształcie kolebki z urzeźbieniem od strony stopy. Gwarantuje to antypoślizgowa warstwa oraz odpowiednie ułożenie stopy w środku buta, dzięki podpieraniu palców i podbicia.

Dla kogo przeznaczone są medyczne chodaki?

Obuwie profilaktyczne dzięki swojej konstrukcji i wyprofilowaniu wpływa na prawidłowy rozkład masy ciała w trakcie poruszania się. Zmniejsza obciążenie i uczucie zmęczenia nóg. Aby jednak tak się stało, należy wybierać jedynie renomowane sklepy oferujące taki asortyment. Właśnie dlatego do Pracowni Handlu Sławomira Słomki zgłasza się coraz więcej świadomych pracowników służby zdrowia, którym zależy na komforcie i wygodzie w trakcie pracy.

Profilaktyczne obuwie w formie medycznych chodaków to rozwiązanie dla personelu medycznego, który wykonuje długotrwałą pracę stojącą. Ta grupa osób narażona jest na silne obciążenie stóp skutkujące bólem przenoszącym się do kręgosłupa. Dyskomfort znacznie obniża przyjemność z pracy i niekorzystanie wpływa na zdrowie. Obuwie tego typu ma więc ogromny wpływ na zdrowie stawów i kręgosłupa, a stałe noszenie pozwala uniknąć wielu schorzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj