Konto dla studenta - jakie wybrać?
Konto dla studenta - jakie wybrać?

Młodzi ludzie mają inne oczekiwania i potrzeby, niż osoby dojrzałe. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o konta bankowe. Dlatego banki wręcz prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych ofert kont bankowych skierowanych do studentów. Jakie z nich jest najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu konta, by później nie żałować?

Kto może założyć konto studenckie?

Jak sama nazwa wskazuje, konta te przeznaczone są dla osób legitymujących się statusem studenta. Zazwyczaj bez przeszkód można z nich korzystać do ukończenia dwudziestego szóstego roku życia – w niektórych bankach produkty te przekształcane są w standardowe konta osobiste dopiero po trzydziestym roku życia. 

Banki zaczęły zauważać, że współcześni studenci to osoby bardzo chętnie korzystające z produktów bankowych, ale jednocześnie z rozwagą podchodzące do swojego budżetu. Wszystko dlatego, że coraz częściej są to osoby utrzymujące się samodzielnie i sprawnie łączące studia z pracą. Ponadto, wczesne zdobycie klienta i zaoferowanie mu atrakcyjnego konta dla młodych zawsze wiąże się z nadzieją, że ów klient pozostanie z bankiem na dłużej i chętnie weźmie go w przyszłości pod uwagę np. przy wyborze kredytu hipotecznego. 

Jakie są najlepsze konta bankowe dla studentów?

Przede wszystkim – darmowe, albo przynajmniej bardzo tanie. Nie ma co ukrywać, że oszczędność to podstawa w życiu wielu młodych ludzi, dlatego od swojego banku oczekują oni przynajmniej możliwości wykonywania darmowych przelewów, możliwości bezpłatnego podejmowania gotówki z bankomatów, karty debetowej oraz braku opłat za prowadzenie konta. 

Wielu studentów bierze także pod uwagę wygodę i łatwość korzystania z aplikacji mobilnej swojego banku. Są to młodzi, nowocześni ludzie którzy często robią zakupy przez internet, chcą płacić telefonem i bez żadnych przeszkód zarządzać swoim kontem, gdziekolwiek się znajdują. Dlatego potrzebna jest im intuicyjna i łatwa w obsłudze aplikacja, która to umożliwia. 

Przejrzystość i transparentność

Najlepsze konta bankowe dla studentów to takie, których zasady są jasne i czytelne. Niedopuszczalne są ukryte opłaty, o których młody człowiek dowiaduje się dopiero w trakcie korzystania z usługi. W takim przypadku istnieje ryzyko graniczące z pewnością, że szybko przeniesie się do konkurencji – a dla młodych ludzi zmiany nie są niczym niezwykłym. 

Warto również sprawdzać różnego rodzaju promocje. Czasem banki za założenie u nich konta oferują atrakcyjne premie finansowe – a te z pewnością są nie do pogardzenia dla młodego studenta. Czasem wystarczy samo założenie konta, czasem zaś trzeba spełnić określone warunki – na przykład wykonać przelewy na określoną kwotę. Nie jest to warunek, jaki studenci głównie biorą pod uwagę przy wyborze banku dla siebie, ale z pewnością może przeważyć szalę korzyści na stronę usługodawcy. 

Podsumowując, studenci to ludzie bardzo świadomi swoich wyborów i przywiązujący do nich ogromną wagę. Dlatego nawet swoje pierwsze konta bankowe wybierają starannie i dokładnie, zwracając uwagę na najdrobniejsze szczegóły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj