Jakie akcesoria można dokupić do szafy teleinformatycznej?

Do lepszej organizacji przestrzeni kablowej w serwerowniach i centrach gromadzenia danych powszechnie wykorzystuje się profesjonalne szafy teleinformatyczne. To rodzaj metalowych mebli stojących lub przystosowanych do montażu ściennego, o specyficznej konstrukcji, wyposażonych w szereg otworów umożliwiających przeciągnięcie kabli i instalację różnorodnych urządzeń elektronicznych, z wentylacją grawitacyjną i modułami wentylacji mechanicznej.

Półki, szuflady i organizatory do szaf technicznych

Większość stalowych lub aluminiowych szaf teleinformatycznych sprzedawana jest w podstawowym standardzie wyposażenia, bez dodatkowych elementów technicznych wpływających na funkcjonalność tego typu mebli, umożliwiających dostosowanie szafy do specyficznych potrzeb użytkownika. Stalowe półki i inne elementy wewnętrznego wyposażenia szaf zwykle zamawia się osobno. Obok stalowych półek w sprzedaży dostępne są również metalowe szuflady, różnego rodzaju organizery kablowe, uchwyty do kabli i wsporniki kablowe. To przydatne elementy wyposażenia wewnętrznego, dzięki którym szafy teleinformatyczne zapewniają możliwość optymalnego zagospodarowania oferowanej przestrzeni użytkowej, chronią przed powstaniem plątaniny kabli, a tym samym zwiększają skuteczność wentylacji mechanicznej.

Panele filtrujące i wentylacyjne

W celu ochrony wnętrza szafy teleinformatycznej przed zanieczyszczeniem, przede wszystkim przed unoszącym się w powietrzu kurzem i różnego rodzaju pyłkami, stosuje się specjalne panele filtrujące powietrze zasysane do wnętrza przez wentylator. Panele filtrujące zwykle stosowane są w połączeniu z panelami wentylacyjnymi, które najczęściej składają się z zespołu kilku niewielkich wentylatorów mechanicznych. Dzięki nim umieszczone we wnętrzu szafy kable i urządzenia elektroniczne nie ulegają przegrzaniu, co zwiększa ich bezpieczeństwo, chroniąc przed trwałymi uszkodzeniami spowodowanymi zbyt wysoką temperaturą. Wentylowane mechanicznie szafy teleinformatyczne, zwłaszcza szafy serwerowe są podstawą wyposażenia profesjonalnych serwerowni i centrów gromadzenia danych.

Do zamykanej na klucz szafy teleinformatycznej można dokupić również pomniejsze akcesoria techniczne, chociażby niewielkie kółka jezdne. Dzięki nim szafa z mebla stacjonarnego przekształca się w mebel mobilny, który w razie potrzeby, w prosty sposób można przesunąć z miejsca na miejsce. Do szaf można dokupić także różnego rodzaju mocowania zewnętrzne, na przykład kątowniki z otworami, panele oświetleniowe LED, cokoły z przeciwwagą i płyty wypełniające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj