Jak wybrać dywan dopasowany do zapotrzebowania?

Dywany to akcesoria chętnie umieszczane w różnych wnętrzach. Wśród tych artykułów można odnaleźć modele różniące się materiałem wykonania, długością runa, fakturą i wzorami. Zależnie od oczekiwań względem produktu i miejsca, w którym ma on być umieszczony, należy zdecydować się na innego rodzaju przedmioty. Aby odnaleźć najbardziej odpowiedni model, zaleca się wziąć pod uwagę intensywność eksploatacji pomieszczenia, jego przeznaczenie i styl aranżacyjny. Jak dopasować odpowiednie akcesorium?

Najbardziej komfortowe rozwiązania

Osoby poszukujące artykułów wnętrzarskich do salonu, w którym spędza się wieczory w gronie rodziny lub znajomych, mogą być zainteresowane modelami o dłuższym włosiu. Dywan o grubym runie będzie wyjątkowo miękki i przyjemny w dotyku. Szczególną popularnością cieszą się tutaj tzw. włochate dywany shaggy.

Długość wierzchniej warstwy może dochodzić nawet do 7 cm. Dzięki temu, doskonale izolują one od zimnej podłogi. Sprawdzą się w strefach relaksu, w których domownicy lubią przesiadywać na podłodze. To komfortowa i miękka powierzchnia, z której wygodnie będzie obserwować ogień w kominku lub oglądać telewizję. Będzie również korzystnym rozwiązaniem w mieszkaniach, w których przebywają dzieci. Najmłodsi mogą w czasie zabawy siedzieć na ciepłej powierzchni akcesorium. To również bezpieczna powierzchnia do energicznych zabaw kilkulatków. Gruby dywan może zamortyzować wiele potknięć i upadków.

Praktyczny dywan dla wymagających

Wiele osób rezygnuje z zakupu dywanu z obawy przed gromadzeniem się w jego strukturze brudu i namnażaniem drobnoustrojów.

W przestrzeniach, w których nosi się obuwie lub przebywają zwierzęta, nawet regularne i intensywne czyszczenie może nie być wystarczające. Doskonałym rozwiązaniem okazują się tutaj modele płasko tkane, zwane też dywanami sznurkowymi lub sizalowymi. Tego rodzaju elementy nie posiadają odstającego runa. Specjalny splot chroni przed wnikaniem brudu w strukturę akcesorium. To artykuły szczególnie cenione przez alergików. Drobne śmieci i sierść nie zaplątują się we włókna produktów. Są one również wyjątkowo łatwe w czyszczeniu. Odpowiednio dobrany model powinien być również kolorystycznie dopasowany do aranżacji wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj