Wiele osób zbyt łatwo zniechęca się niepowodzeniami życiowymi. Dopada nas niechęć do działania, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Kolosalny wpływ na taką sytuację ma nasze nastawienie – chcemy zbyt dużo zyskać błyskawicznie. Każdy cel powinno się realizować małymi krokami. Aby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest zaplanowanie zmiany stylu życia w dłuższym okresie czasu.

Pierwszy krok

Pierwszym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to dobrodziejstwo. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze konstruktywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od optymalnej liczby godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dzień dobry. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

3 krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest w cenie, czy to będzie bieganie, czy basen, czy jazda rowerem.

Czwarty krok

Trzeba wprowadzić nawyk jedzenia owoców zamiast słodyczy. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego ciała niż przetworzony cukier.

Piąty krok

W porze wiosennej i letniej należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to niewątpliwie wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

6 krok

Jak najwięcej zieleniny do każdego posiłku. Im więcej witamin i składników mineralnych tym lepiej dla nas. Wzmacnia się nasz układ odpornościowy. Różne schorzenia dopadają nas o wiele rzadziej.

7 krok

Należy unikać smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do znajomych i obcych. Uśmiech to cenna wartość, pomaga przetrwać nawet najcięższe momenty. Ma to wielkie znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słonecznego światła za oknem.

9 krok

Zawsze należy mieć czas dla rodziny i przyjaciół. Rezygnowanie ze spotkań ze względu nadmiaru pracy to bardzo niedobry sposób zachowania.

Współpraca: blogs4shops.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj