Jak wybierać modne tapety ścienne?

Tapety ścienne cieszą się rosnącą popularnością w modnych aranżacjach wnętrz. Dekoracje, które jeszcze do niedawna kojarzone były ze stylami wnętrzarskimi sprzed lat, dziś zachwycają nowoczesnymi i atrakcyjnymi wzorami. Tworzone z różnych surowców, mogą być umieszczane w wielu pomieszczeniach. Coraz więcej osób decyduje się więc na tapetowanie mieszkań urządzanych zgodnie z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Jak wybierać tapety, aby spełniły wszystkie oczekiwania?

Dopasowanie do pomieszczenia

Należy pamiętać o tym, że położona na ścianach tapeta powinna być przede wszystkim dopasowana do warunków panujących we wnętrzu. Tapety do salonu i sypialni powinny komponować się ze stylem aranżacyjnym i umożliwiać stworzenie przestrzeni, w której wyciszenie się i zaznanie odpoczynku nie będzie stanowiło problemu. Szczególną wagę zaleca się przywiązać do dekoracji, które mają być umieszczone w kuchniach. Takie wnętrza charakteryzuje wyższy stopień wilgotności. Podczas gotowania często dochodzi również do zachlapania ścian i powstawania zabrudzeń. Polecanym rozwiązaniem są tutaj egzemplarze winylowe. Tapety z tej kategorii charakteryzuje wysoka odporność na szkodliwe działanie wilgoci i detergentów. Można więc czyścić je na mokro, wykorzystując środki chemiczne. Ozdobna warstwa nie powinna odkształcać się i ulegać odbarwieniom. Na możliwość wygodnego czyszczenia warto zwrócić uwagę również w pokojach dziecięcych. Mnogość przyjaznych i atrakcyjnych dla najmłodszych wzorów sprawia, że tapety stają się tutaj częstym wyborem.

Jaki wzór tapety wybrać?

Poszukując odpowiedniej warstwy ozdobnej na ściany mieszkania, odnaleźć można wiele ciekawych designów. Pojawiają się tutaj fototapety, tapety we wzory 3D, geometryczne figury oraz imitacje powierzchni drewnianych i kamiennych. Warto dopasować barwy i motywy do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. W pokojach skandynawskich doskonale sprawdzą się fototapety ze zdjęciami przedstawiającymi jeziora i lasy iglaste. W konwencji rustykalnej warto postawić na motywy związane ze światem przyrody. Doskonale sprawdzą się tutaj również imitacje kamiennych ścian. W obu stylach korzystnym wyborem będą tapety w stonowanych barwach. Osoby urządzające loftowy salon lub sypialnię, mogą zdecydować się na pokrycie ściany warstwą, która wygląda jak ceglany mur.

Jak modnie tapetować pomieszczenia?

Oprócz techniki polegającej na równomiernym pokryciu tapetą wszystkich ścian, wiele osób decyduje się na położenie ozdoby na jednej lub dwóch przylegających do siebie powierzchniach. To rozwiązanie spotykane często w najmodniejszych aranżacjach. Pozostałe ściany powinny zostać wówczas pomalowane farbami, których kolorystyka odpowiada motywom z tapety. Odpowiednio dobrane dekoracje podkreślą unikalny charakter każdego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj