Jak uzyskuje się efekt postarzanego drewna w meblach?

Nie ulega wątpliwości, że drewniane meble to ponadczasowy wybór na wyposażenie zarówno domów, mieszkań, jak i innych przestrzeni użytkowych. Drewno, w porównaniu do innych materiałów, świetne poddaje się różnego rodzaju zabiegom, dzięki czemu daje wiele możliwości aranżacyjnych. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się postarzane meble, których wygląd gwarantuje niepowtarzalny efekt wizualny. Zobacz, jak powstają postarzane drewniane meble!

Jak uzyskać efekt postarzanych drewnianych mebli?

Istnieje wiele sposobów, które mogą pomóc w uzyskaniu postarzanego drewna, dlatego też wiele osób decyduje się na wykonanie samodzielnych prac. Mimo tego, że cały proces wydaje się stosunkowo prosty, użycie nieodpowiednich dla drewna środków oraz popełnienie choć jednego, ale dużego błędu może sprawić, że uzyskany efekt będzie zupełnie inny niż oczekiwany rezultat.

W związku z tym profesjonalne postarzanie drewnianych mebli dostępnych w Meble K&D zostaje wykonane z użyciem właściwie dopasowanych preparatów przy wykorzystaniu dobrze znanych metod. Postarzanie może odbywać się m.in. za pomocą specjalnej szczotki lub papieru ściernego, których użycie polega na delikatnym starciu wierzchniej warstwy drewna, a tym samym odkryciu głębszych warstw konkretnego mebla.

Do uzyskania efektu postarzanego drewna stosowane są również specjalne farby. Ten sposób polega na nałożeniu cienkiej warstwy białej farby na drewno w taki sposób, aby miejscami był widoczny jego naturalny kolor. Niemniej jednak, aby mieć pewność co do trwałego i estetycznego efektu, cały proces musi zostać przeprowadzony ze szczególną precyzją z zastosowaniem wysokiej jakości farb.

Do jakich stylów wnętrzarskich pasują postarzane meble?

Meble z efektem postarzanego drewna to wyposażenie, które sprawdzi się w niemal każdej aranżacji. Przede wszystkim doskonale pasuje do sypialni w stylu shabby chic, które w głównej mierze opierają się na jasnych i białych elementach. Drewniana postarzana komoda lub drewniane łóżko gustownie skontrastuje zwiewne pastelowe zasłony. Dobrym pomysłem będzie również szafa z dużym efektownym lustrem, które dodatkowo rozświetli przestrzeń.

Postarzane meble to także często spotykany komponent wystroju kuchni w stylu prowansalskim, w których królują jasne i stonowane odcienie, takie jak biele i beże z florystycznymi motywami. Postarzany stół wraz z drewnianymi krzesłami znakomicie wkomponuje się w charakter całej kuchni i jednocześnie wprowadzi do pomieszczenia sielski oraz romantyczny klimat Prowansji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj