Dobór jednostki odkurzacza centralnego. Na co zwrócić uwagę?

Odkurzacz centralny to bardzo komfortowy sprzęt, który umożliwia sprzątanie całego domu lub biura bez konieczności przemieszczania ciężkiej maszyny. Zaletą tego rozwiązania jest duża wygoda podczas odkurzania budynków z wieloma pomieszczeniami oraz piętrami. Podczas zakupu takiego odkurzacza należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Ważne aspekty to m.in. moc urządzenia, pojemność zbiornika oraz zasięg rury ssącej. Co jeszcze jest istotne?

Jaką jednostkę odkurzacza centralnego wybrać?

Inwestorzy poszukujący komfortowego i funkcjonalnego odkurzacza centralnego do domów, biur i przestrzeni użytku publicznego powinni dostosować go do konkretnych wymagań. Budynek jednorodzinny na ogół potrzebuje sprzętu o niższej mocy i pojemności, niż jest to konieczne w przypadku bardzo zabrudzonych i uczęszczanych hoteli lub apartamentów.

Pojemność jednostki warto dostosować do powierzchni sprzątanego obiektu. Jeśli budynek jest bardzo, duży należy zaopatrzyć się w odkurzacz z pojemnym zbiornikiem. Takie posunięcie uchroni osobę sprzątającą przed częstymi wizytami w pomieszczeniu gospodarczym i wysypywaniem kurzu oraz innych zabrudzeń.

– Jednostka odkurzacza centralnego jest najczęściej umieszczana w piwnicy lub innym pomieszczeniu gospodarczym. Wybierając tego rodzaju sprzęt, trzeba sprawdzić jego moc oraz kwestie związane z gwarancją. Ważnym czynnikiem jest także pojemność zbiornika, która powinna być dostosowana do powierzchni domu lub też biurowca. To właśnie duże wieżowce, hotele, restauracje oraz szkoły i szpitale potrzebują jednostek o największej mocy – informuje pracownik firmy MiM Eco Solutions ze Szczecina.

Co decyduje o skuteczności odkurzacza centralnego?

Najważniejszym czynnikiem podczas zakupu każdego odkurzacza jest według wielu użytkowników moc ssąca. To właśnie ten parametr ma kluczowy wpływ na komfort oraz skuteczność odkurzania. Wielokrotne przesuwanie końcówki ssącej bez efektu dobrze oczyszczonego dywanu lub podłogi jest niekomfortowe. Z tego powodu moc jednostki odkurzającej powinna być możliwie jak największa.

Kolejny parametr to zasięg rury zasysającej kurz oraz inne zabrudzenia. Im dłuższy jest ten element, tym łatwiejsze i szybsze okazuje się sprzątanie. Odkurzacz centralny powinien mieć rurę o długości co najmniej 9 m. Jest to standardowy wymiar, który w większości przypadków spełnia wymagania użytkowników.

Trzecią kwestią związaną z centralnym odkurzaczem są gniazda do podpięcia zasysającego przewodu. Powinny one znajdować się na każdym piętrze lub w pomieszczeniu. Częstym rozwiązaniem jest instalacja gniazdek na korytarzach, które prowadzą do konkretnych pokojów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj