Jak odzyskać pieniądze z polisolokaty?

Ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (ufk) są aktualnie zdecydowanie rzadziej wykupowane przez klientów niż jeszcze kilka lat temu. Pomimo głównej zalety polisolokat w postaci braku konieczności opodatkowania przychodu z oprocentowania typowej lokaty, konsumenci bardzo szybko zorientowali się, że dzięki temu rozwiązaniu mogą więcej stracić niż zyskać. Jak odzyskać wpłacone na polisolokatę pieniądze?

Pomoc wybranej kancelarii radcy prawnego

Prawo ubezpieczeniowe jest dosyć skomplikowane, dlatego bardzo często osobie niemającej z nim na co dzień do czynienia, trudno jest zrozumieć zapisy go dotyczące. Największy problem pojawia się wtedy, kiedy konsument chce skorzystać z oferty wybranej ubezpieczalni, ale nie do końca rozumie treść zawieranej z nią umowy. W przypadku takich i wszelkich innych problemów mających związek z prawem ubezpieczeniowym dobrze jest skorzystać ze wsparcia odpowiedniego rady prawnego – podpowiada ekspert z Kancelarii Radców Prawnych Mamczarek i Migdalska.

Jeśli podpisaliśmy umowę, na podstawie której wykupiliśmy ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, ale chcielibyśmy przedwcześnie wypłacić nasze środki pieniężne z polisolokaty i jest nam to w znaczący sposób utrudniane, każdorazowo zwróćmy się po pomoc do dobrej kancelarii radcy prawnego specjalizującej się w prawie ubezpieczeniowym. Dzięki temu zyskamy, oczywiście, czas (samodzielne dochodzenie swojej własności może trwać o wiele dłużej), ale przede wszystkim dużą pewność, że uda nam się odzyskać swoje pieniądze.

Profesjonaliści doskonale wiedzą, jak radzić sobie z takimi sprawami. Co ważne, kancelarie radców prawnych nie zajmują się wyłącznie doradztwem w sprawach wykupowanych przez konsumentów polisolokat. Do ich zadań może też należeć udział w negocjacjach i rozmowach prowadzonych pomiędzy nami, czyli ubezpieczonym a przedstawicielami ubezpieczalni, z której usług skorzystaliśmy. Niezależnie od tego, jakie kroki planujemy podjąć, by odzyskać swoje oszczędności, pomoc radcy prawnego z pewnością okaże się nieodzowna.

Kolejne kroki do odzyskania swojej własności

Planując rozpoczęcie dochodzenia zwrócenia swojego majątku, który został wpłacony na polisolokatę, na sam początek należy przejść odpowiednio zaplanowany etap przedsądowy. W tym czasie trzeba sporządzić, a następnie wysłać stosowne pismo do ubezpieczalni, w którego treści sprecyzujemy nasze żądania wobec ubezpieczyciela. W takim dokumencie musimy przedstawić właściwe argumenty przemawiające za koniecznością zwrócenia nam środków wpłaconych na polisolokatę.

Nierzadko jednak jest tak, że ubezpieczyciel odmawia nam zwrócenia naszego majątku. Wówczas nie pozostaje nam nic innego jak skierować sprawę do sądu. Pamiętajmy jednak – po upływie 6 bądź 10 lat (w zależności od daty wystosowania roszczenia) od rozwiązania umowy z ubezpieczycielem sprawa dochodzenia swoich pieniędzy z polisolokaty ulega przedawnieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj