Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna branży beauty zrobiła się ostatnio ogromnie popularnym nurtem. Coraz znaczniejsze grono osób decyduje się na wykonanie danych zabiegów poprawiających ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz więcej zabiegów sprawiło, że tworzy się więcej salonów medycyny estetycznej, w następstwie czego ceny stają się bardziej niskie. Dzięki temu procederowi dziś już nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie sprezentować estetyczne poprawki. Różnolitość takich zabiegów dodatkowo jest ogromna. Są jednak takie, które zdecydowanie wybierane są najpopularniej.

Mezoterapia

To wybór z najbezpieczniejszych zabiegów. Polega na wstrzyknięciu produktów leczniczych, regenerujących czy odżywczych ściśle w obręb skóry. W efekcie mezoterapii do każdej z błon skóry mają możliwość dotrzeć związki aktywne, np.: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -polega na wprowadzaniu do wewnątrz skory kompozycji aktywnych za sprawą fal radiowych; przeprowadza się również mezoterapię bezigłową gdzie nośnikiem (zazwyczaj witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -proces inwazyjny, przeprowadzany przy użyciu igły; bazuje na podaniu związków2 aktywnych za sprawą igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Potocznie zwana również mikro peelingiem. To sposób automatycznego ścierania naskórka z pomocą konkretnie nadzorowanego pasma mikrokryształów. Mikrodermabrazja to zabieg, który ściera, wzbogaca w tlen i wzmacnia skórę, a poza tym ożywia produkcję kolagenu. Tym samym upraszcza wyzbycie się niedoskonałości jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Zabieg ten dzielimy w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -polecana dla osób posiadających skórę cienką i wymagającą, a poza tym dla alergików (podczas zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; doradzana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej delikatna metoda; tlen ekstra obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza opuchliznę i stopuje wzrost bakterii; stąd też sposób ten zaleca się stosować przy aktywnym trądziku, a dodatkowo w skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Proces polega na powiększaniu i kształtowaniu czerwieni wargowej za sprawą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wyczekiwanego efektu. Jest to nieskomplikowany proces, zajmujący zwykle wliczając w to sondaż wstępny z zainteresowanym od niecałej godziny do 60 minut. Następstwa pozostają od pół roku do roku.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to miano handlowe toksyny botulinowej. Proces działania botoksu testowały w pierwszej kolejności neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki pojawiają się z dużej aktywności mięśni wokół twarzy. Mięsień ten kurczy się, gdy odbierze właściwy impuls z włókna nerwowego. W sytuacji gdy dostarczony będzie botoks, nerw przestanie wysyłać impulsy, a w rezultacie czego nie powstaną zmarszczki. Efekt jest zauważalny przez ok. pół roku.

Przy użyciu botoksu można usunąć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w obrębie ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

W efekcie użycia botoksu jest możliwość ożywić włosy.

Liposukcja

To proces likwidowania zbytecznego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z wielu części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Robi się ją by pomniejszyć liczbę komórek tłuszczowych, Jednakowoż nie zawsze staje się to wystarczające, przy znacznej nadwadze nieodzowna okazuje się także lipektomia (skasowanie nadwyżki rozciągniętej skóry).

Sprawdź ofertę Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj