Ciekawe pomysły na spędzenie weekendu na łonie natury

Weekend to czas, kiedy poszukujemy wypoczynku po trudnym tygodniu wypełnionym pracą i nauką. Niekiedy mamy ochotę na spotkania w gronie przyjaciół i znajomych, a kiedy indziej – na kontakt z naturą. Nie ma w tym nic zaskakującego – przecież w życiu trzeba zachować równowagę. Planowanie spotkań pozostawiamy w gestii naszych Czytelników, a dziś prezentujemy ciekawe pomysły na mniej lub bardziej aktywny weekend spędzony na łonie natury.

Kolorowe Jeziorka – Rudawy Janowickie

Kolorowe Jeziorka znajdują się w Rudawskim Parku Krajobrazowym, który jest zlokalizowany w województwie dolnośląskim. Ta atrakcja turystyczna składa się z czterech jeziorek o zabarwieniu żółtym, błękitnym, czarnym i purpurowym, a za ich kolor odpowiada skład chemiczny dna wyrobisk, a także ich ścian.

To jedna z atrakcji turystycznych, która nie będzie szczególnie męcząca, zatem jest idealnym wyborem, jeśli masz ochotę na spokojny weekend na łonie natury. Trasa jest dość krótka, a widoki naprawdę malownicze. Uwaga: przy niesprzyjającej pogodzie jeziorka wysychają, co warto wziąć pod uwagę, planując wycieczkę.

Ścieżka w koronach drzew – Janské Lázně (Czechy)

Ścieżka w koronach drzew jest zlokalizowana w samym sercu lasów Karkonoskiego Parku Narodowego. Ta nietypowa atrakcja pozwoli na przyjrzenie się faunie i florze Karkonoszy dosłownie od korzeni aż po czubki drzew. Trasa ma około 1,5 km długości, a jej zwieńczeniem jest wieża zlokalizowana na wysokości 45 metrów. Z niej można podziwiać niezwykłe okazy drzew, które liczą sobie nawet 1,5 wieku.

Choć ścieżka pnie się pod górę, jej długość oraz stopień trudności nie jest szczególnie wysoki. To sprawia, że na ścieżkę w koronach drzew możesz wybrać się także wtedy, gdy chcesz spędzić przyjemny, średnio aktywny weekend na łonie natury.

Skalne Miasto – Adrspach (Czechy)

Skalne Miasto to naturalny twór, który znajduje się w czeskiej miejscowości Adrspach. Niezwykłe formacje skalne, które zostały stworzone przez siły natury, co roku zachwycają rzesze turystów nietypowym wyglądem i majestatem.

Skalne Miasto jest wycieczką zdecydowanie bardziej wymagającą w porównaniu do poprzednich propozycji. Weź pod uwagę wyprawę do tego miejsca, jeśli masz ochotę na weekend z dość solidną dawką wysiłku fizycznego: nierówności oraz kamienne schodki w Skalnym Mieście mogą dać nieźle w kość!

Niebieskie Źródła – okolice Tomaszowa Mazowieckiego

Niebieskie Źródła są rezerwatem przyrody, zlokalizowanym w dolinie rzeki Pilicy. Ze spękanych wapieni jurajskich wytryska woda, która przybiera niebiesko-zielono-błękitną barwę, a jej ostateczny kolor jest uzależniony między innymi od stopnia nasłonecznienia. Dodatkową atrakcją w tym miejscu są niewielkie gejzery piasku, który jest wyrzucany w powietrze przez wodę źródlaną.

To szczególnie urokliwe miejsce zapewnia niebywały kontakt z naturą. Trasa jest dość prosta, choć może być męcząca, jeśli zdecydujecie się na dłuższy spacer: cały rezerwat obejmuje bowiem około 29 ha terenu.

Mamy nadzieję, że powyższe lokalizacje okażą się interesującymi opcjami na spędzenie weekendu na łonie natury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj