Bielizna termoaktywna - dodatkowy komfort na stoku

Aby czerpać przyjemność z zimowej jazdy na nartach, trzeba się najpierw do tego odpowiednio przygotować. Ewidentną podstawą jest właściwy ubiór. O kurtce czy butach narciarskich nie trzeba wspominać, natomiast warto zwrócić uwagę na tzw. bieliznę termoaktywną, ponieważ jak się okazuje: nie każdy z niej korzysta, a to duży błąd! Jakie są jej największe zalety?

Zalety korzystania z bielizny termoaktywnej

W pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę z tego, że bielizna termoaktywna nadaje się nie tylko na śnieżne stoki, ale również w innych przypadkach. Taki ubiór dobrze radzi sobie zarówno podczas zimy, jak i lata.

Bielizna termoaktywna produkowana jest z dzianin syntetycznych i srebrnych nici, które działają antybakteryjnie, przy okazji niwelując nieprzyjemny zapach, a także pot. Większość z nich jest produkowana w taki sposób, że nie zawiera szwów, co dodatkowo ułatwia wykonywanie ruchów. To dlatego jest to szczególnie przydatne rozwiązanie podczas uprawiania wszelakich sportów, które wymagają swobody. Taki strój w przypadku gry w siatkówkę czy koszykówkę dodatkowo wyposażony jest w ochraniacze, które pozwalają uniknąć otarć i zmniejszają możliwość uszkodzenia ciała.

Bielizna termoaktywna ma przede wszystkim chronić skórę przed niekorzystnym działaniem skrajnych temperatur. Zazwyczaj składa się na nią koszulka i spodnie, które mocno przylegają do ciała. Nie musi to być droga inwestycja (najtańszy zestaw to ok. 100 złotych), tym bardziej, że taką bieliznę niekoniecznie trzeba nosić codziennie. Poza tym to bardzo wygodny strój.

Zastosowanie bielizny termoaktywnej

– Oprócz stoków narciarskich bieliznę termoaktywną warto ubierać również na czas jazdy motocyklem czy rowerem, a to dlatego, że skutecznie odprowadza wilgoć ze skóry. Dzięki temu nie trzeba się przejmować wydzielanym potem, który dodatkowo może wysuszyć skórę. W okresie zimowym taki strój przyda się również podczas jazdy snowboardem czy po prostu w przypadku górskich wspinaczek – tłumaczy przedstawiciel firmy Narty KrakówPrawda jest taka, że bielizna termoaktywna przydaje się w każdym sporcie i często jest ona przystosowywana do konkretnych dziedzin. Nie znaczy to oczywiście, że powinni z niej korzystać tylko sportowcy – taki strój sprawdzi się tak naprawdę u każdego, nawet najmniej aktywnego człowieka.

Każdy powinien zainwestować w bieliznę termoaktywną. Nawet jeżeli nie będzie przydawać się ona na co dzień, z pewnością nadejdzie moment, w którym będzie można ją wykorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj