Zwiedzanie Włoch - podstawowe informacje

Włochy są krajem niezwykle atrakcyjnym pod względem turystycznym. Nie powinna więc nikogo dziwić wielka ilość turystów, która odwiedza co roku ten region. Przyciąga ich zarówno piękno krajobrazów i liczne zabytki, jak i oryginalna kuchnia i piękne plaże. Jak zorganizować zwiedzanie Włoch? Można wybrać opcję samodzielnej podróży lub skorzystać z usług touroperatora.

Zwiedzanie Włoch we własnym zakresie – jak dotrzeć na miejsce?

Odległość, jak dzieli Polskę od Włoch, nie jest przesadnie duża. Daje nam to możliwość wyboru spośród wielu dostępnych opcji transportu. Należą do nich:

  • dojazd własnym samochodem,
  • skorzystanie z usług linii lotniczych,
  • dojazd pociągiem lub autobusem międzynarodowym.

Każda z wymienionych opcji  ma kilka zalet i wad

W przypadku dojazdu samochodem do zalet zaliczyć należy dużą swobodę i elastyczność w trakcie zwiedzania Włoch – możliwe jest dowolne modyfikowanie ustalonych planów. Nie da się jednak ukryć, że dla wielu osób wielogodzinna podróż tym środkiem transportu może być męcząca. Podobnie ma się sprawa w przypadku dojazdu koleją lub autokarem – choć nie ma wówczas konieczności osobistego prowadzenia pojazdu. Wadą jest natomiast konieczność dostosowania się do rozkładów jazdy. Należy zwrócić też uwagę na niską elastyczność tych form transportu (dociera do niektórych tylko miejsc) oraz małą ilość (a w przypadku kolei – brak) bezpośrednich połączeń. Zaletą jest natomiast fakt, że dotrzemy bezproblemowo do samego serca wielkich miast.

W ostatnich latach wiele osób skorzystało z możliwości zwiedzenia Włoch dzięki ofercie tanich linii lotniczych. Jest to opcja niezwykle komfortowa – możliwe jest tanie i niezwykle szybkie dotarcie na miejsce przeznaczenia. Jedyną wadą wydają się w chwili obecnej względy ekologiczne.

Zwiedzanie Włoch z biurem podróży

Jeżeli zdecydujemy się na wybranie oferty wycieczkowej jednego z biur podróży, zyskamy niewątpliwie wysoki komfort: cała podróż zostanie przeprowadzona pod okiem doświadczonego organizatora i na wszystkich etapach zostaniemy otoczeni fachową opieką. Wszelkie sprawy związane z transportem i noclegiem przestają wówczas zaprzątać naszą głowę i możemy skupić się na faktycznym zwiedzaniu Włoch, poznawaniu zabytków i kultury tego kraju. Jednocześnie tracimy sporo możliwości: nie będziemy mogli dłużej zostać w regionie lub mieście, które nas szczególnie zainteresują, nie ma też możliwości dowolnej modyfikacji trasy i programu zwiedzania. Pomimo tych czynników – dla wielu osób rozwiązanie takie będzie niezwykle korzystne. Nie jest bowiem konieczna znajomość miejscowego języka, a w trakcie zwiedzania Włoch z biurem podróży możemy korzystać z usług wykwalifikowanych przewodników i pilotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj