Producent kuchni na wymiar

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie mieszkania – napewno niejedna osoba się z tym zgodzi. To tutaj przyrządzamy posiłki dla domowników, pijemy poranną kawę czy czytamy gazetę. Aby takim miejscem jednak była trzeba ją dobrze zaplanować. Aranżacja kuchni to nie tylko wybór frontów mebli kuchennych czy blatu. Przede wszystkim liczy się ergonomia. Mimo to estetyka też jest ważna, to ona odpowiada za to, że nie tylko wygodnie spędzamy tam czas, ale również przyjemnie.

Dlaczego kuchnia na wymiar?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że meble kuchenne można kupić gotowe jako całościowy aneks, złożyć z części składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zamówić zabudowę kuchenną na wymiar. Pierwsza opcja sprawdzi się tylko w przypadku kawalerek na wynajem. Miejsca roboczego jest bowiem bardzo mało, a jakość nie zachwyca. Jedyne co tutaj jest na plus to cena takich mebli kuchennych i szybkość dostawy oraz montażu. Jeśli się myśli o kuchni prywatnej słuszniejszym rozwiązaniem jest już druga opcja. Możemy tutaj bardziej operować doborem szafek i barw czy rodzajów frontów. To rozwiązanie nadal jednak nie jest bez wad.

Musimy wybierać z określonych wymiarów szafek, często więc zostaje luźna przestrzeń w kuchni parudziesięciu centymetrów. Co na przykład w małej kuchni robi znaczną różnicę. Ponadto wybór szafek jest ograniczony, dlatego zazwyczaj kończy się na dobieraniu sprzętu pod szafki, zamiast szafek pod sprzęt. To rodzi następne komplikacje. Jakość takiej zabudowy kuchennej również pozostawia dużo do życzenia. Jedyne co może działać na plus to cena. Choć i tu warto się zastanowić, gdyż producentów kuchni na wymiar jest dużo, zatem może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele otrzymamy idealną kuchnię.

Dlaczego więc warto zdecydować się na kuchnię na wymiar?

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dopasowane do jej wielkości. Nie musimy mieć idealnie kwadratowej kuchni, a jej wymiary nie muszą być powiedzmy wielokrotnością dziesiątki. Producent zabudowy kuchennej na wymiar dopasuje nam ją co do milimetra.

Kontrola nad wielkością i sposobem ustawieni wszystkich elementów. Możliwość dobrania rozmiarów wszystkich zastosowanych szafek, szuflad czy półek. Jest wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakieś miejsce możemy dobrać szafkę typu cargo lub wstawić tam półki.

Zabudowanie sprzętu AGD

Wybierając meble kuchenne na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko jak zwykle lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można wstawić specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której schowamy ekspres i cały kawowy zestaw. Takich opcji jest wiele więcej. Design tych urządzeń często zaburza spójność estetyczną kuchni. Przechowując je wszystkie w zabudowie kuchennej zyskujemy lekkość, czystość linii i doskonały minimalizm wnętrza. Dodatkowo warto podkreślić, że, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej zmagań z kurzem, który na nich się zbiera.

Profesjonalni projektanci wnętrz

producent kuchni na wymiarJeśli decyzja padła na kuchnię na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się zagadnienie czy zlecić czy zrobić samemu. Jeśli mamy zmysł estetyczny i gotowość poświęcenia czasu, by przyswoić podstawowe zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego zadania. W internecie jest dużo bezpłatnych aplikacji, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają dużo ograniczeń. Zlecenie projektu na pewno jest łatwiejsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie przedstawia naszą zabudowę kuchenną. Dobry architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko naszą wizję estetyczną, ale również ergonomię czy metodykę meblową. Często może doradzić rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

Jak wybrać specjalistę do projektowania kuchni?

Jeśli oddelegować projekt mebli na wymiar to komu? Czym wyróżnia się architekt wnętrz, projektant, a dekorator. To co od razu rzuca się w oczy, to cenowa różnica takich usług. Jednak przede wszystkim charakteryzuje je zawartość i zakres. Architekt wnętrz to osoba po studiach, przedstawi nie tylko projekt wizualny, lecz zrobi również projekt wszystkich przyłączy. W zestawie znajdzie się projekt instalacji wodnej, elektrycznej czy gazowej. Projektant najpewniej nie wykona nam rozplanowania instalacji, jednak posiada on równie wielki zakres wiedzy jak chodzi o ergonomię przestrzeni. Dekorator odpowiada tylko za kwestię ułożenia mebli jako zmieszczenia ich oraz za ich aspekt wizualny. Najlepiej jest więc zdecydować się przy projekcie mebli na wymiar na współpracę z architektem bądź projektantem.

Często producent zabudowy kuchennej na wymiar oferuje nam usługi swoich ludzi w zakresie projektu. Często wówczas cena takiej usługi jest już wliczona w całkowity koszt. Warto się zorientować jaki charakter wykształcenia ma wówczas taka osoba. Nie ma co się jednak od razu zniechęcać nawet jeśli nie posiada żadnych certyfikatów. Najczęściej są to jednak osoby obyte z tym tematem przez choćby staż swojej pracy.

Podsumowanie

Warto więc decydując się na zabudowę meblową na wymiar zwrócić uwagę na wiele aspektów. Jest to co prawda więcej pracy, ale są to przede wszystkim dużo większe możliwości. Wybór producentów mebli kuchennych jest obecnie bardzo szeroki, spokojnie więc można odnaleźć kogoś kto zrobi nam kuchnię na wymiar w satysfakcjonującej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj