Analizujemy ofertę leasingową – na co zwrócić uwagę?

Leasing od lat stanowi jedną z najpopularniejszych form finansowania. Wynika to głównie z bardzo prostych procedur. Nie oznacza to jednak, że podpisanie umowy może nastąpić pod wpływem chwili, bez dokładnej analizy. Istnieje mnóstwo kruczków, które mogą sprawić, że leasing przestanie być atrakcyjną ofertą. Podpowiadamy, na co szczególnie warto zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy.

Całkowity koszt leasingu

Pierwszym, najważniejszym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy leasingu, jest całkowity koszt, jaki będzie trzeba ponieść. Zwróć uwagę, czy podana kwota obejmuje również wykup przedmiotu po zakończeniu okresu trwania umowy. Zdarza się, że niektóre firmy nie wliczają tej części, przez co pozornie ich oferta wygląda dużo atrakcyjniej. W rzeczywistości jednak ostateczna cena staje się dużo wyższa. Ponadto, zapoznaj się z Tabelą Opłat i Prowizji i sprawdź wysokość wszystkich opłat dodatkowych.

Warunki wcześniejszego zakończenia umowy

W momencie, kiedy decydujesz się na wzięcie leasingu, z pewnością nie zakładasz, że zakończysz go wcześniej, niż zostało to określone w umowie. Jednak życie może zaskakiwać. Chcąc ubezpieczyć się od nieszczęśliwych wypadków (m.in. szkoda całkowita, kradzież) warto już na początku zapoznać się z zasadami wcześniejszego rozliczenia. Ciekawym rozwiązaniem może być leasing z gwarancją zwrotu w dowolnym momencie.

Koszt i warunki ubezpieczenia

Decydując się na wzięcie przedmiotu w leasing, masz obowiązek go ubezpieczyć. W przypadku samochodu jest to OC i AC. Często firmy leasingowe narzucają własny pakiet ubezpieczenia. Co ważne – nie zawsze koszt ten jest podany w ofercie wstępnej. Zwróć uwagę na warunki i koszt ubezpieczenia. Sprawdź wysokość opłat zarówno w pierwszym, jak i w kolejnych latach. Dowiedz się, czy istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia u innej firmy, niż ta, z którą współpracuje leasingodawca i jeśli tak – jaka jest wysokość opłaty manipulacyjnej.

Nie masz doświadczenia? Skorzystaj z pomocy specjalistów!

Nie masz doświadczenia i nie wiesz, jak działa leasing? Nie ryzykuj i skorzystaj z pomocy specjalistów. Jak tłumaczy ekspert z firmy AutoNaFirmęChociaż leasing wyróżnia się prostymi procedurami, tak naprawdę nie mając odpowiedniej wiedzy, można popełnić szereg błędów, które sprawią, że zamiast atrakcyjnej oferty wejdziemy w umowę zupełnie nieopłacalną. Kluczem jest znalezienie dobrej firmy leasingowej, atrakcyjnej oferty i wynegocjowanie korzystnych warunków. W tym wszystkim od lat pomagamy naszym klientom. Wiemy, na co zwracać uwagę, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić najlepsze rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj