Podróż w pojedynkę. Gdzie szukać pokoi jednoosobowych?

Podróż w pojedynkę może być bardzo ekscytująca. Bywa też czymś zwyczajnym dla samotników, którzy nie wyobrażają sobie innej formy urlopu czy wyprawy. Niektórzy uważają, że samotność podczas podróżowania jest pewnym rodzajem wolności, bo nie trzeba niczego z nikim konsultować. Niemniej jednak podróżując samotnie, warto pamiętać o kilku zasadach.

Gdzie szukać jednoosobowych pokoi?

Nie wszystkie pensjonaty czy hotele mają w swojej ofercie przytulne i funkcjonalne pokoje jednoosobowe. Podczas planowania solowej podróży warto upewnić się, że dany hotel ma takie w swojej ofercie i dowiedzieć się, w jakim standardzie utrzymany jest pokój. Zazwyczaj większość hoteli i pensjonatów ma swoje strony internetowe, gdzie zamieszczone są wyczerpujące informacje. Nawet, jeżeli tak by nie było, to pozostaje jeszcze telefon do wybranego hotelu.

Pokój hotelowy dla jednej osoby, powinien być przytulny, mieć dostęp do Internetu i posiadać dostęp do podstawowych mediów, takich jak dobrej klasy odbiornik telewizyjny z kilkoma atrakcyjnymi programami.

O czym pamiętać podczas solowej podróży?

Oprócz tego, że zawczasu trzeba wybrać odpowiedni hotel, dobrze jest o tym fakcie poinformować najbliższych. Co najmniej jedna osoba powinna wiedzieć, gdzie się udał i w którym hotelu się zatrzymał samotnie podróżujący. Natomiast, jeżeli podróż polega na przemieszczaniu się, to warto co jakiś czas skontaktować się ze znajomymi. W przypadku większości sytuacji nic się nie dzieje, Jednak czasem zdarzają się nieprzewidziane kłopoty, a dzięki takim informacjom rodzina i przyjaciele mogą potem ustalić pewne fakty.

Jeżeli chodzi o nieznane miasto, to będąc samotnym, warto zachować szczególną ostrożność. Podczas wieczornego wyjścia na miasto czy do klubu, rozsądniej iść tam, gdzie jest więcej ludzi i działa miejski monitoring. Jeżeli podczas zwiedzania miasta dopadnie kogoś ciekawość dotycząca niezbadanych ulic i terenów, to również warto przedłożyć rozsądek nad ciekawością.

Nawet, jeżeli posiada się dobre zdrowie, to podczas samotnych pobytów w tak bezpiecznym miejscu jak jednoosobowy pokój hotelowy, warto pamiętać o nieprzesadzaniu z alkoholem i z innymi używkami. Niebezpieczne są też przygodne znajomości i zbytnie zaufanie do nowo poznanych osób. Oczywiście w czasie podróży często poznaje się osoby, z którymi potem przyjaźń trwa długo, jednak warto na początku rozsądnie podchodzić do wszelkich nowych kontaktów.

Podróżując samotnie, dobrze być przewidującym we wszelkich finansowych kwestiach. Nosić pieniądze w kilku miejscach, znać procedurę blokowania kart bankowych i mieć papierową kpię najważniejszych numerów telefonów rodziny czy znajomych na wypadek utraty telefonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj