Naturalne kosmetyki - co szczególnie warto wybrać?

Popularność naturalnych kosmetyków jest coraz większa, co powoduje też, że coraz łatwiej jest je znaleźć. Jeszcze kilka lat temu ich zwolenniczki najczęściej sprowadzały je przez internet, nierzadko z innych krajów (arabskich lub Indii), teraz zaś można je znaleźć w każdej drogerii. Co szczególnie warto wybrać?

Naturalne mydła

Ekologiczne, w pełni naturalne i zwykle wyrabiane ręcznie mydła przyciągają uwagę przede wszystkim swym pięknym wyglądem, nie jest to jednak bynajmniej ich jedyna zaleta. Nie tylko zdobią one łazienkę i często oszałamiająco pachną, a także są ciekawostką kosmetyczną. Ich walory są niezaprzeczalne. Podczas gdy zwykłe mydło silnie wysusza skórę, więc tak naprawdę nadaje się tylko do mycia rąk, kosmetyki naturalne tego rodzaju dają wprost przeciwny efekt. Oparte na olejach roślinnych i masłach, fantastycznie pielęgnują skórę podczas mycia. Mogą być nawet remedium na różnego rodzaju problemy skórne. Ich wybór jest bardzo szeroki. Można stawiać na mydła egzotyczne – afrykańskie dudu osun, tradycyjne syryjskie z Aleppo, ale też z polskich manufaktur, zwracające uwagę nietypowymi rodzajami. Co ważne, takie mydła mają wszechstronne zastosowanie. Można myć nimi wszelkie części ciała, nawet twarz czy okolice intymne, gdyż nie wysuszają, nadają się do prania delikatnych tkanin czy ubrań alergików, a niektóre z nich nawet polecane są do oczyszczania blizn i zrostów pooperacyjnych!

Naturalne szampony do włosów

Odżywki i maski, jakie dostać można w drogeriach, miewają różne składy, czasem całkiem dobre, ale zwykle nie można tego powiedzieć o szamponach. Pięknie pachnące, kolorowe, mające eleganckie butelki i tworzące gęstą, kremową pianę, są przyjemne w użytkowaniu, ale ich działanie nie są najlepsze, gdyż są niczym innym, jak mieszaniną składników chemicznych. Nawet gdy dany szampon jest reklamowany jako naturalny, oparty na przykład na olejkach, można mieć pewność, że ich ilość jest znikoma, co można poznać po ich obecności na końcu składu. W przypadku naturalnych szamponów jest zupełnie inaczej. W dodatku można je znaleźć w różnych wariantach, co pozwala dokonać optymalnego wyboru. Kto nie chce męczyć się z używaniem w stu procentach naturalnych produktów, nie zawsze wdzięczny w stosowaniu, może sięgnąć po szampony bez najbardziej szkodliwych składników, jak SLS, SLES czy parabeny. Zwolennicy natury wybierają zaś ekologiczne kosmetyki ziołowe, szampony w pudrze (takie mają głównie marki indyjskie) czy też zwracające uwagę swą nietypową formą szampony w kostce. Te ostatnie są przy tym, ze względu na swe małe wymiary, idealne do zabrania w podróż. Naturalne szampony nie tylko oczyszczają, ale też realnie pielęgnują włosy, gwarantując różne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj