Międzygórze – miasteczko warte zobaczenia

Międzygórze to niewielkie miasteczko położone w dolinie w Sudetach Wschodnich, u podnóża Śnieżnika. Turystów przyciąga jego lokalizacja – znajduje się ono w sercu Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. W tym miejscu można odpocząć od zgiełku codzienności w otoczeniu gór, lasów i potoków. By pobyt był komfortowy, warto wybrać najlepszy pensjonat w Międzygórzu.

Co warto zobaczyć w Międzygórzu?

Mnogość atrakcji turystycznych sprawia, że miasteczka nie da się zwiedzić w jeden dzień. Do wartych odwiedzenia miejsc należą:

  • Wodospad Wilczki – najwyższy wodospad w masywie Śnieżnika;
  • Zapora wodna – znajduje się na rzece Wilczka;
  • Sanktuarium Maria Śnieżna – kierunek pielgrzymek, wycieczek i punkt widokowy;
  • Śnieżnicki Park Krajobrazowy – pełen szlaków o oryginalnym charakterze;
  • Ogród bajek – umiejscowiony jest na stromym zboczu Lesieńca;
  • Jaskinia Niedźwiedzia – w pobliżu znajduje się jedna z najdłuższych i najgłębszych jaskiń w Polsce;
  • Singletrack Glasencis – największa w całej Europie sieć górskich ścieżek rowerowych.

Międzygórze noclegi

Zwiedzenie wszystkich atrakcji Międzygórza wymaga nieco czasu. Dlatego warto zatrzymać się tu na dłużej. Szukając hotelu w Międzygórzu można sprawdzić ofertę pensjonatu Słoneczna Willa. Wypoczynek w tym miejscu będzie komfortowy przede wszystkim dla osób, którym zależy na ciszy i spokoju. Znajduje się ono u stóp Masywu Śnieżnika, w spokojnych dolinkach rzek Wilczki i Bogoryi. Wybierając miejsce noclegu w Międzygórzu warto zwrócić uwagę, czy lokalizacja umożliwia wygodne dotarcie do atrakcji turystycznych. Spędzając urlop w Słonecznej Willi nie trzeba martwić się o tę kwestię. Blisko znajdują się nie tylko charakterystyczne punkty warte zwiedzenia, ale także miejsca przyjazne miłośnikom sportów zimowych. Oprócz tego podczas pobytu w pensjonacie można korzystać z wypoczynku na hamakach oraz leżakach. Najmłodsi ucieszą się z udostępnionej im trampoliny i piaskownicy. Ponadto Słoneczna Willa oferuje dostęp do jednej z najlepszych restauracji w Międzygórzu. Sala może zmieścić 50 osób. Serwowane są tu tradycyjne polskie dania oraz potrawy kuchni europejskiej. Ponadto do dyspozycji gości jest kominek z częścią wypoczynkową, drink-bar, kącik zabaw dla dzieci oraz taras widokowy.

Podsumowanie

Międzygórze jest świetnym miejscem wypoczynkowym dla osób ceniących kontakt z naturą i spokój. By porządnie odpocząć i zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje, warto zatrzymać się tu na dłużej. Bardzo ważny jest wybór komfortowego miejsca na nocleg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj