Materace do spania odpowiednie dla dzieci i nastolatków

Wybór odpowiedniego materaca do spania ma duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju i zdrowia. Niewłaściwie dobrane podłoże może powodować dyskomfort, a nawet bóle różnych części ciała. Z tego powodu tak ważne jest kupienie dobrego materaca, zwłaszcza dla dzieci i nastolatków. Warto zadbać o ich odpowiednią postawę i wygodny odpoczynek. Jeśli nie wiesz, jakie podłoże do spania kupić dla maluchów lub młodzieży, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Wybierając materac dla dziecka lub nastolatka należy się kierować przede wszystkim jakością oraz komfortem, ale nie tylko. Bardzo ważne okazuje się także to, czy podłoże można wyprać. Materac, który jest łatwy w utrzymaniu czystości, świetnie sprawdzi się do łóżka malucha lub nastolatka. Zarówno małe, jak i starsze dzieci czasem brudzą pościel, mebel czy właśnie materac. Nie są tak uważne, jak dorośli, dlatego trzeba się przygotować na częste plamy różnego pochodzenia w ich łóżkach. Z tego powodu warto wybrać materac ze zdejmowanym pokrowcem. Dzięki temu w każdej chwili możliwe będzie jego wypranie czy odświeżenie.

Jaki rodzaj materaca wybrać dla maluchów i młodzieży?

Materiał, z jakiego został wykonany materac, jest bardzo istotny podczas jego wyboru. Pracownik sklepu z łóżkami Meblove24 mówi: Podłoże do spania warto dopasować do indywidualnych potrzeb, ponieważ każdy z nas ma inne wymagania oraz preferencje. Dzieci wydają się najmniej problematyczną grupą, ponieważ nie zwracają uwagi na to, na czym śpią. To rodzice są odpowiedzialni za wybór odpowiedniego materaca dla swoich pociech. Na uwagę zasługują przede wszystkim podłoża wykonane z wysokoelastycznej pianki lub materace sprężynowe.

Materace z pianki wysokoelastycznej sprawdzają się świetnie w przypadku dzieci i młodzieży, ponieważ wyróżniają się sprężystością oraz elastycznością. Dzięki temu idealnie dopasowują się do kształtu ciała i zapewniają właściwe podparcie kręgosłupa, niezależnie od ułożenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzieci czy nastolatkowie niekiedy długo przekręcają się na łóżku, zanim zasną. W związku z tym powinny mieć wysokiej jakości materac, który dobrze się ułoży w każdej zajętej przez nich pozycji. Świetny wybór stanowią również materace sprężynowe wykonane ze sprężyn kieszeniowych, które idealnie dopasowują się do ciężaru ciała leżącej na nich osoby. Uginają się wyłącznie w miejscu nacisku, co jest bardzo ważne w przypadku dzieci, ponieważ ich układ kostny cały czas się rozwija i nie można go w żaden sposób ograniczać.

Rozmiar oraz twardość materacy dla dzieci

Kolejnymi ważnymi czynnikami, które mają wpływ na wybór materaca, są jego rozmiar oraz twardość. Podłoże do spania dla dzieci czy nastolatków nie może być za miękkie, czy za twarde. Powinno być odpowiednio dopasowane do wagi osoby, która będzie z niego korzystała. Dla maluchów świetnie sprawdzają się materace do spania o standardowej twardości. Bardzo ważny jest też rozmiar podłoża na łóżko. Materac dla dzieci nie musi być tak duży, jak dla dorosłych, ale pamiętaj, że maluch również potrzebuje sporo miejsca. Najlepiej wybrać podłoże o ok. 20 cm dłuższe od wzrostu dziecka czy nastolatka. Dla starszych dzieci dobrym wyborem jest standardowy materac o długości 200 cm. Jeśli chodzi o szerokość, to nie powinna być ona mniejsza niż 60 cm. Najbezpieczniej jest kupić materac o szerokości 80 lub 90 cm, dzięki czemu dziecko będzie miało dużo miejsca do odpoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj