Jak stosować woskowy preparat antykorozyjny?

W celu zabezpieczenia metalowego elementu konstrukcyjnego, narzędzia, maszyny czy samochodowego podwozia przed rdzewieniem, zaleca się stosowanie specjalnych powłok ochronnych na bazie mas bitumicznych, poliuretanowych, kauczukowych lub woskowych. Przykładem takiego środka jest woskowy preparat antykorozyjny Fuchs Anticorit BW 366, który można nakładać na różnorodne powierzchnie natryskowo lub ręcznie, pędzlem lub wałkiem.

Właściwości preparatów antykorozyjnych i ich zastosowanie

Podstawowym przeznaczeniem Fuchs Anticorit i wielu innych, podobnych preparatów antykorozyjnych, jest konserwacja elementów metalowych w celu zmniejszenia ryzyka ich rdzewienia. Takie powłoki można nakładać na powierzchnie ocynkowane, malowane lub surowe, pod warunkiem ich wcześniejszego oczyszczenia. Preparaty antykorozyjne tworzą na powierzchni metalowego elementu nieprzepuszczalną powłokę, która zabezpiecza go nie tylko przed niszczącym działaniem wody i powietrza, ale także, przynajmniej do pewnego stopnia, przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pod tym względem skuteczniejsze od preparatów woskowych są tradycyjne, twarde masy bitumiczne. Trzeba jednak podkreślić, że również cieńsze i dość miękkie powłoki woskowe, mogą skutecznie chronić przed lekkimi uderzeniami i ryzykiem zarysowań.

Wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego

Przed nałożeniem warstwy preparatu ochronnego na metalowy element, wcześniej należy dokładnie go oczyścić i odtłuścić. Należy pozbyć się widocznych ognisk rdzy. W innym przypadku skuteczność antykorozyjnego zabezpieczenia będzie niewielka. Takie preparaty jak Fuchs Anticorit BW 366 w sprayu nakładamy na powierzchnię konserwowanego elementu natryskowo. W sprzedaży znaleźć możemy również preparaty płynne i stałe. Pierwsze z nich nakłada się na metalową powierzchnię przy pomocy pędzla lub wałka malarskiego, ewentualnie metodą natryskową z wykorzystaniem odpowiedniego modelu pistoletu malarskiego. Do nałożenia preparatów stałych potrzebna jest szpachelka. Należy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń producenta odnośnie grubości filmu ochronnego. Zbyt cienka warstwa antykorozyjnego zabezpieczania może być nietrwała i nieskuteczna.

Woskowe preparaty antykorozyjne, zwłaszcza środki w sprayu, takie jak Fuchs Anticorit BW 366, zapewniają możliwość szybkiego zabezpieczenia dowolnego typu powierzchni metalowych bez stosowania dodatkowych narzędzi. Co ważne, preparat woskowy nie ścieka po pochyłych powierzchniach, dzięki czemu jego aplikacja jest często łatwiejsza niż tradycyjnej masy bitumicznej, która ma tendencję do tworzenia nieestetycznych zacieków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj