Gdzie szukać ofert sprzedaży autolawet?

Zakup autolawety jest sporym wydatkiem dla każdej firmy. Z drugiej strony stanowi on inwestycję, która ma przynieść realne korzyści finansowe. Wszystko to będzie możliwe pod warunkiem znalezienia wysokiej jakości lawety, dostosowanej do indywidualnych potrzeb firmy. Jak taką wyszukać? Ofert dostępnych na rynku jest wiele. Podpowiemy jak uniknąć przykrych niespodzianek podczas ich przeglądania.

Gdzie znaleźć używane autolawety?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup używanej lawety. Jest to rozwiązanie, które pozwala obniżyć koszty nabycia sprzętu do firmy. Jednocześnie z tej opcji często korzystają przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają działalność i w związku z tym mają ograniczone możliwości skorzystania z leasingu lub kredytu na zakup nowej lawety.

Oferty sprzedaży można znaleźć tak naprawdę w każdym serwisie ogłoszeniowym. Warto jednak skupić się na portalach branżowych, które prezentują wyłącznie tego typu sprzęt. Zazwyczaj handlują na nich przedsiębiorcy mający doświadczenie w branży, a więc wiarygodni. To znacznie obniża ryzyko natknięcia się na nieuczciwego sprzedającego, który zataja stan faktyczny oferowanego sprzętu. Dobrym pomysłem jest również zaglądanie na fora dla mechaników i firm oferujących transport pojazdów. Tam można znaleźć nie tylko gotowe oferty sprzedaży, ale także merytoryczne wsparcie w kwestii wyboru najlepszej autolawety.

Ciekawym pomysłem jest skorzystanie z oferty firm organizujących aukcje sprzętu poleasingowego. Można tam również znaleźć używane autolawety. Każdy samochód, urządzenie i sprzęt wystawiany na takich aukcjach ma szczegółowy opis techniczny wykonany przez profesjonalnego rzeczoznawcę. W dokumencie jest zawarta specyfikacja lawety oraz stwierdzone nieprawidłowości jej stanu technicznego. Firmy użytkujące sprzęt w ramach leasingu muszą o niego szczególnie dbać. Po zakończeniu umowy laweta podlega ocenie stanu technicznego przez leasingodawcę. Ponadnormatywne zużycie może się wiązać z naliczeniem dodatkowych opłat. Dlatego leasingobiorcy dbają o zachowanie użytkowanego sprzętu w bardzo dobrym stanie.

Gdzie znaleźć nowe autolawety?

Używana autolaweta nigdy nie będzie tak dobra i sprawna, jak fabrycznie nowy sprzęt. Dlatego warto rozważyć zakup nowego autotransportera. Oczywiście wiąże się to z większym wydatkiem, ale nieużywana laweta jest inwestycją na długie lata. Fabrycznie nowy sprzęt jest objęty gwarancją. Jego stan techniczny jest potwierdzony przez producenta, co zapewnia długie i bezawaryjne użytkowanie.

Wybór fabrycznie nowej lawety to także możliwość skonfigurowania jej zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Autotransporter może być dopasowany do przewozu określonego typu pojazdów. Producenci oferują różne warianty:

 • autotransportery,
 • autotransportery kryte,
 • autolawety „sport car” przeznaczone do transportu niskich aut,
 • odkryte przyczepy do transportu pojazdów,
 • przyczepy kryte.

Ponadto każda autolaweta może być wyposażona w wiele przydatnych elementów jak:

 • wyciągarka elektryczna,
 • zawieszenie pneumatyczne,
 • belki blokujące koła,
 • dodatkowe najazdy,
 • podłoga typu LOHR,
 • zabudowa alwety,
 • rolka ślizgowa i rolki zwrotne,
 • dodatkowe oświetlenie,
 • wbudowane schowki na narzędzia.

Firma Kegger, producent autotransporterów oraz przyczep krytych, przygotowała specjalny konfigurator, dzięki któremu kupujący może dostosować lawetę do indywidualnych potrzeb. Oprócz marki pojazdu nabywca ma do wyboru długą listę elementów wyposażenia.

Nowe autolawety są oferowane na różnego rodzaju portalach i serwisach ogłoszeniowych. Warto jednak poszukać kontaktu bezpośrednio z producentem. W ten sposób można uzyskać nieco lepszą cenę i dopasować autotransporter do indywidualnych wymagań.

Znalezienie ofert sprzedaży nie stanowi problemu. Dużo większym wyzwaniem jest wyszukanie sprzętu w dobrym stanie, który nie wymaga dużych inwestycji. Dlatego zawsze warto rozważyć zakup nowego autotransportera, który jest objęty gwarancją producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj