Czy w hotelu można wypożyczyć łóżeczko dla dzieci?

Rodzice małych dzieci doskonale wiedzą, jak trudnym wyzwaniem jest organizacja wspólnych wakacji. Jedną z głównych przeszkód stanowi spakowanie niezbędnych rzeczy, począwszy od ubranek, poprzez jedzenie i kosmetyki, po większe akcesoria, np. wanienki, wózki i nosidełka. Sporym udogodnieniem w takiej sytuacji jest możliwość wypożyczenia w hotelu łóżeczka. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o tego typu usłudze.

Ile kosztuje wypożyczenie łóżeczka w hotelu?

Usługę wniesienia do pokoju łóżeczka oferuje większość obiektów noclegowych (zarówno dużych, jak i kameralnych). Koszt wypożyczenia łóżeczka w każdym obiekcie jest inny, lecz zwykle wynosi do ok. 30–40 złotych za dobę. Ponadto hotel powinien razem z łóżeczkiem dostarczyć komplet dziecięcej pościeli.

Co ważne, w przypadku niemowląt jest to zazwyczaj jedyna opłata związana z ich pobytem w hotelu (w wielu obiektach dzieci do 18–24 miesięcy mogą nocować bezpłatnie). Trzeba też mieć na uwadze, że płatność za łóżeczko najczęściej należy uregulować bezpośrednio w recepcji, nawet jeśli rezerwacja pokoju została opłacona z góry. Warto więc zaplanować w budżecie wycieczkowym dodatkowy zapas i odpowiednio wcześnie przygotować gotówkę lub zwiększyć limit na karcie, co ma duże znaczenie zwłaszcza w hotelach znajdujących się za granicą i przyjmujących płatność tylko w konkretnej walucie.

Pracownik Amber Hotelu z Gdańska dodatkowo podkreśla: Chęć wypożyczenia łóżeczka najlepiej zgłosić jak najwcześniej – dobrym pomysłem jest zadzwonienie albo wysłanie wiadomości e-mail do recepcji tuż po złożeniu rezerwacji. Hotele posiadają łóżeczka w ograniczonej ilości, dlatego czasem może ich po prostu zabraknąć. Aby zabezpieczyć się przed taką sytuacją, wystarczy jeszcze przed przyjazdem poprosić o wstawienie łóżeczka do pokoju.

Pozostałe udogodnienia hotelowe dla dzieci

Łóżeczko to jedno z najważniejszych udogodnień, ale w większości obiektów można liczyć na znacznie więcej. W niektórych hotelowych restauracjach można swobodnie korzystać z krzesełek do karmienia, poza tym częstym wyposażeniem łazienek przy pokojach są darmowe zestawy kosmetyków dla najmłodszych gości. Hotelarze nie zapominają o dzieciach również podczas projektowania stref dodatkowych. Place zabaw czy salony gier to bardzo chętnie odwiedzane atrakcje, bez których trudno wyobrazić sobie nowoczesny obiekt noclegowy przyjazny rodzinie. Rodzice szukający wygodnych noclegów powinni przejrzeć oferty zwłaszcza hoteli blisko morza, ponieważ taka lokalizacja cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin i w związku z tym nadmorskie obiekty często mają bardzo rozbudowane pakiety udogodnień dla najmłodszych.

Wakacje z dzieckiem należy zaplanować w najdrobniejszych szczegółach, przy czym najwięcej uwagi warto poświęcić wyborowi noclegu. Odpowiedni hotel to klucz do sukcesu. Wypożyczenie łóżeczka pozwoli bez żadnego wysiłku stworzyć dla dziecka bezpieczne miejsce do spania i odpoczynku, natomiast pozostałe udogodnienia sprawią, że pobyt będzie komfortowy dla całej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj