Co warto wiedzieć przed zabiegiem powiększania ust?

Powiększanie ust jest obecnie najczęściej wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej. Już dawno przestał być przywilejem celebrytów i korzystają z niego wszystkie kobiety pragnące powiększyć usta, zmienić ich kontur lub pozbyć się asymetrii. Należy jednak mieć na uwadze, że aby zabieg był bezpieczny, a efekty zadowalające, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Co zatem warto wiedzieć przed zabiegiem powiększania ust?

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania ust trwa stosunkowo krótko – około pół godziny. Mimo wprowadzania wypełniacza za pomocą igły jest też bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, najczęściej stosując maść znieczulającą. Po ukłuciu i wprowadzeniu preparatu lekarz masuje usta, aby go równomiernie rozprowadzić. Do powiększania ust używa się kwasu hialuronowego, który jest całkowicie bezpieczny dla organizmu. Nie tylko wypełnia przestrzenie międzykomórkowe, ale także ujędrnia oraz nawilża usta.

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego dają natychmiastowe efekty, a rezultat końcowy można jeszcze korygować poprzez jego usunięcie. Usta po zabiegu, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjentki do rozkładania kwasu, powiększone są przez okres od 6 do nawet 12 miesięcy. Kwas hialuronowy nie wpływa w żaden sposób na funkcjonowanie czy komfort życia. Choć zabieg powiększania ust, jak sama nazwa wskazuje, służy wypełnieniu dolnej bądź górnej wargi, w istocie obejmuje także likwidację niesymetrii czy problemu opadających kącików ust.

Jak się przygotować do powiększania ust – zalecenia przed zabiegiem

Choć powiększanie ust nie jest skomplikowanym ani szczególnie inwazyjnym zabiegiem, do niego również należy się odpowiednio przygotować. Przynajmniej na dzień przed planowanym zabiegiem nie należy spożywać alkoholu, korzystać z solarium oraz sauny. Osoby palące powinny dodatkowo ograniczyć w znacznym stopniu palenie, ponieważ tytoń ogranicza dotlenienie tkanek. Należy także zrezygnować z przyjmowania preparatów zawierających aspirynę, ponieważ nasila krwawienie i może skutecznie utrudnić zabieg.

Istotne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu. Na dzień przed zabiegiem warto wypić przynajmniej 3 litry wody, aby ułatwić związanie się cząsteczkom kwasu. Dodatkowo, dla uszczelnienia naczyń krwionośnych, warto na tydzień przed planowanym zabiegiem rozpocząć przyjmowanie witaminy C, która uszczelnia naczynia krwionośne. W przypadku tendencji do nawracających opryszczek warto na wszelki wypadek wdrożyć działanie profilaktyczne, ponieważ jej pojawienie się wyklucza możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Co jeszcze warto wiedzieć, zanim zdecyduje się na powiększenie ust?

Zabieg powiększania ust wykonywany w profesjonalnej klinice, jak np. Carolina Beauty Clinic w Warszawie, jest całkowicie bezpieczny. Jednak wykonywany przez niewykwalifikowaną, niedoświadczoną osobę, w niesterylnych warunkach lub nieodpowiednim preparatem, może mieć opłakane skutki. Należą do nich m.in. zarażenie chorobą zakaźną, stan zapalny czy martwica tkanek. Ponieważ w miejscu tym znajdują się delikatne struktury anatomiczne, jak nerwy, naczynia krwionośne czy mięśnie, nie warto kierować się zasadą „im taniej, tym lepiej”.

W pierwszych godzinach po zabiegu może wystąpić opuchlizna, dlatego finalny efekt powiększania ust będzie można zobaczyć najwcześniej po kilku dniach. W profesjonalnej klinice zakres zabiegu dobierany jest do urody pacjentki i proporcji twarzy, dlatego nie ma obaw o przerysowany efekt. Jeżeli występują jakiekolwiek przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego, należy bezwzględnie zrezygnować z zabiegu powiększania ust. Zabieg jest niewskazany u pacjentek w ciąży lub karmiących piersią, przechodzących infekcję, leczących się na chorobę nowotworową oraz tendencją do tworzenia się bliznowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj