Charakterystyka dachówek bitumicznych

Wśród wielu produktów przeznaczonych na pokrycie dachu można znaleźć dachówki bitumiczne zwane także gontami. Ten rodzaj wykończenia połaci dachowych wyróżnia się wytrzymałością oraz bardzo dobrą prezencją. Doceniają go budowlańcy między innymi ze względu na niezwykle łatwy i szybki montaż. Sprawdź, dlaczego wart wybrać gont bitumiczny.

Czym są dachówki bitumiczne?

Bitumiczne pokrycie dachowe wykonywane jest z papy bitumicznej połączonej z niezwykle wytrzymałym włóknem szklanym. To właśnie zastosowanie takich składników sprawia, że gont wyróżnia się wysokim stopniem wytrzymałości na uszkodzenia oraz zmienne warunki atmosferyczne. Wierzch gontu jest pokrywany specjalną posypką mineralną, która dodatkowo wzmacnia całą strukturę i sprawia, że produkt bardzo dobrze prezentuje się praktycznie na każdym dachu. Gont występuje w szerokiej gamie kolorystycznej oraz wielu kształtach, dzięki czemu nie problemu z dobraniem modelu do stylistyki całego budynku.

Zalety gontów bitumicznych

Gont bitumiczny jest przede wszystkim uniwersalny. Pasuje do budynków zachowanych zarówno w tradycyjnym stylu, jak i bardziej modernistycznym. Jego powierzchnia idealnie chroni wnętrze domu przed dostawaniem się wilgoci, co jest niezwykle ważne. Bitumiczne pokrycie dachowe nie traci swoich właściwości pod wpływem skrajnie niskich bądź wysokich temperatur. Wysoka odporność i wytrzymałość sprawiają, że jest to inwestycja na lata.

Nie można także zapomnieć o wyglądzie. Dachówki bitumiczne bardzo dobrze prezentują się na dachach o skomplikowanej i prostej konstrukcji. Obecnie ten rodzaj pokrycia dachowego należy do najbardziej eleganckich produktów, dlatego cały czas zwiększa się grono osób, które decydują się na te artykuły. Potwierdzają to słowa pracowników hurtowni Dachlux specjalizującej się w dystrybucji pokryć dachowych:

Patrząc na decyzje naszych klientów, możemy śmiało powiedzieć, że zainteresowanie gontem bitumicznym znacznie wzrosło na przestrzeni ostatnich kilku lat. Pokrycia bitumiczne przestały kojarzyć się z nieestetycznymi papami, które wykorzystywano głównie na budynkach gospodarskich, magazynach czy warsztatach. Nowoczesne pokrycia dachowe wyglądają świetnie. Dodatkowo dużą zachętą do zakupu jest także stosunkowo niska cena, co przy takich parametrach technicznych jest niezwykle istotną zaletą.

Montaż gontu bitumicznego

Na uwagę zasługuje także bardzo prosty montaż gontu bitumicznego. Przed rozpoczęciem prac dekarskich nie trzeba kupować żadnych drogich akcesoriów. Wystarczy młotek (opcjonalnie zszywacz), nożyk dekarski, gwoździe bądź zszywki, poziomica, klej i pojemnik na jego rozrobienie. Istotne jest także odpowiednie przygotowanie połaci. Dach musi być pokryty deskami, płytami OSB lub MDF (wodoodpornymi) tak, by powierzchnia była równa i sucha. Między pokryciem dachowym a krokwiami należy zamontować materiał termoizolacyjny oraz specjalną folię zapewniającą odpowiednią wentylację i cyrkulację powietrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj