Żwirek dla kota — komfort dla zwierzęcia i jego właściciela

Opieka nad kotem wymaga zaangażowania, poświęceń i odpowiedzialności. Przynosi jednak uczucie satysfakcji i zadowolenia z codziennego obcowania z tym zwierzęciem. Koty chodzą swoimi ścieżkami, ale jeżeli na stałe śpią i mieszkają w domu, należy zadbać o odpowiednią higienę i zaopatrzenie podstawowych kocich potrzeb. Niezbędne w tym wypadku jest wyposażenie mieszkania w kuwetę i żwirek dla kota. Jak wybrać odpowiedni produkt, by nie tylko pochłaniał zapachy, ale również odchody?

Po co właściwie potrzebny jest żwirek dla kota?

Kot załatwia swoje potrzeby w środowisku naturalnym albo w ziemi, albo w piasku. Jego naturalnym odruchem jest zasypywanie pozostałości łapkami i ukrycie ich. Dlaczego koty tak robią? Ponoć jest to pierwotny odruch, który ma chronić koty przed odnalezieniem ich przez inne drapieżniki. Zakopanie swoich zapachów miałoby zmniejszyć szanse na wytropienie.

Właśnie z powyższego powodu, mając kota w domu, należy zadbać, by podczas załatwiania się, czuł się komfortowo i nie brudził mebli ani podłóg.

To właśnie żwirek dla kota stał się prawdziwym hitem, ponieważ ułatwia usuwanie odchodów, zapewnia zwierzęciu komfort i zapobiega roznoszeniu się nieprzyjemnych zapachów.

Jakie właściwości powinien mieć dobry żwirek dla kota?

Dobry żwirek dla kota powinien szybko i skutecznie wchłaniać mocz, pozwalać na łatwe zakopanie odchodów i otoczenie ich tym produktem. Żwirki o odpowiednich i optymalnych właściwościach dla kociego przyjaciela, można znaleźć tutaj https://lugers.pl/pol_m_Kot_Akcesoria-dla-kota_Zwirek-dla-kota-450.html.Odpowiedni podkład do kuwety nie powinien być zbyt ciężki ani zbyt lekki, by podczas zakopywania nie został rozrzucony po pomieszczeniu.

Producenci żwirków dla kotów zadbali również o to, by nie tylko nie oddawały one przykrych zapachów, ale również miały swój własny, przyjemny zapach.

Żwirek dla kota może mieć zapach lawendy, sosny, a nawet wanilii.

Jakie są rodzaje żwirków dla kota?

Podkład, który zostaje wsypany do kuwety, powinien mieć właściwości, które odpowiadają indywidualnym potrzebom właściciela i zwierzęcia. Na rynku dostępne są żwirki ze skały, drewniane i silikonowe.

Te ostatnie, czyli sylikonowe żwirki dla kota najlepiej sprawdzają się u zwierząt mających alergie wziewne. Silikon nie pyli i nie unosi się w powietrzu, a dodatkowo łatwo ten typ żwirku wyczyścić z odchodów.

Żwirek dla kota drewniany to również popularne i polecane rozwiązanie. Wiórki drewna są bardzo ekologiczne i ławo ulegają biodegradacji. Oprócz tego doskonale wchłaniają koci mocz i nieprzyjemne zapachy.

Ostatni typ żwirku dla kota to produkt wytworzony ze skały. Nie wymaga codziennej wymiany. Wystarczy wymiana podłoża co kilka dni. Może być dostępny w różnych wariantach zapachowych, a w tym o woni zielonej herbaty lub cytrusów.

Żwirek dla kota to podstawowy element kociej wyprawki. Tylko dobry żwirek może skutecznie zapobiegać zabrudzeniom odchodami w mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj