W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi obawia się wielu różnorakich chorób, przede wszystkim tych przenoszonych drogą kropelkową. Niewiele z nich jednak wie, w jaki sposób się one przenoszą oraz jak je skutecznie leczyć.

Niniejszy artykuł stanowi zatem swego rodzaju poradnik zarówno dla osób niepełnoletnich, jak i tych całkowicie dorosłych, czym jest hpv szyjki macicy, brodawczak u mężczyzn objawy oraz jak wyleczyć hpv? Artykuł skierowany jest dla osób pełnoletnich. 

Czym jest wirus hpv i jaka jest jego przyczyna?

Wirus hpv to jeden z tych wirusów, który przenoszone jest drogą kropelkową, szczególnie w trakcie nadmiernych kontaktów seksualnych. Pierwszym symptomem, jaki może wzbudzić nasz niepokój są rosnące brodawki, szczególnie w okolicy odbytu oraz miejsc intymnych. Brodawki te trudno zlokalizować, a jeżeli pojawią się one po raz pierwszy, można je usunąć jedynie chirurgicznie, zazwyczaj poprzez wymrażanie lub wycięcie operacyjne. Dla wielu ludzi może to być paskudny widok, jednak należy pamiętać, o tym, że brodawki same w sobie nie są niebezpieczne dla zdrowia. 
Tym, co może wzbudzić niepokój, szczególnie u mężczyzn jest ból, krwawienie lub swędzenie w okolicach odbytu, oraz powiększenie węzłów chłonnych w okolicach pachwiny lub odbytu. Z tego typu objawami należy niezwłocznie zgłosić do lekarza specjalisty, który skieruje na konkretne badania w celu określenia co nam dolega i jaka jest przyczyna. Do głównych przyczyn można wymienić w głównej mierze, określenie preferencje seksualne, na czele z seksem oralnym. 

Jak zapobiegać wirusowi HPV?

Warto pamiętać, o tym, jak zapobiegać temu wirusowi. Najprościej byłoby powiedzieć, aby zachować wierność jednej partnerce, jednak jest to bardzo skomplikowana sytuacja, szczególnie w przypadku singli, którzy wciąż poszukują swojej drugiej połówki. Należy wiedzieć o tym, żeby w trakcie „uprawiania miłości” używać prezerwatywy, jednak sama prezerwatywa również nie daje stuprocentowej gwarancji na to, że nie zarazimy się tym niebezpiecznym wirusem. Warto się oczywiście również zaszczepić, przeciwko temu wirusowi, tak aby w późniejszym czasie uniknąć bardzo nieprzyjemnych konsekwencji.

Warto wiedzieć również, że istnieje związek pomiędzy wirusem HPV, a rakiem płuc, który wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych i najbardziej niebezpiecznych nowotworów, jakie spotykają ludzie między trzydziestym a pięćdziesiątym rokiem życia. Co prawda, wciąż dokładnie nie wiadomo, jaki jest dokładnie związek pomiędzy tymi dwoma chorobami. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj