Wirtualne biuro jako opłacalne narzędzie do prowadzenia firmy

0
28
Wirtualne biuro jako opłacalne narzędzie do prowadzenia firmy

Wirtualne biuro – dlaczego tak wielu się na nie decyduje?

XXI wiek znacząco wpłynął na sposób prowadzenia działalności gospodarczej. Wirtualne biuro jest jednym z plusów. O co w tym chodzi? Czy to się naprawdę opłaca? W naszym artykule znajdziesz wszystkie odpowiedzi.

Podstawowa zaleta usług wirtualnego biura

Wirtualne biura wydają się kuszące zwłaszcza dla małych firm. Mogą one czerpać takie same korzyści co w tradycyjnym biurze, ale bez utrudnień logistycznych i kosztów wynajmu fizycznej przestrzeni na co dzień. To właśnie oszczędności uważa się za największą zaletę takich usług.

Przedsiębiorca może zaoszczędzić na czynszach, rachunkach za media i sprzątaniu. Ponadto, zamiast inwestować w przestrzeń fizyczną, ma możliwość skorzystania z wolnych środków na ważniejsze cele. Tak więc wirtualne biuro na start ułatwia małym firmom prowadzenie działalności bez obaw o wysokie koszty ogólne.

Zobacz także  Pompy Ciepła - zalety montażu

Wirtualne biuro a elastyczność

Za pomocą adresu biura wirtualnego Twoja firma może funkcjonować z dowolnego miejsca na świecie. Lokal wpisany do rejestru służy wyłącznie do celów administracyjnych i nawet nie trzeba zaglądać do środka. Chyba że planujesz ważne spotkanie. Wówczas wirtualny adres Twojej firmy może na kilka godzin pełnić realne funkcje użytkowe. Właściciele takich lokali są przygotowani na każdą okoliczność i nie ma obaw, że na miejscu zabraknie krzeseł. Będzie też czysto, masz to jak w banku.

Jak w banku masz również prestiżowy adres. Wirtualne biuro w Poznaniu działa na wyobraźnię klientów, jak i potencjalnych partnerów. Możesz więc prowadzić interesy gdzieś w małej wiosce, podczas gdy adres firmy w centrum Poznania będzie widoczny na wizytówkach i stronie www. I to nie jest drobiazg! Adres siedziby ma bardzo duży wpływ na psychologię w biznesie. Elastyczne podejście w tym zakresie to dobry sposób na wzmocnienie wizerunku firmy.

Zobacz także  Kiedy pneumatyczne chwytaki do robotów są lepsze od chwytaków elektrycznych i magnetycznych?

Czy biuro wirtualne jest legalne?

Tak, wirtualne biura w Poznaniu czy jakimkolwiek innym mieście są zgodne z prawem. To po prostu alternatywna forma wynajmu powierzchni biurowej, która polega na użyczeniu adresu. Za usługę możesz otrzymać fakturę i możesz ją rozliczyć z urzędem skarbowym jak każdą inną transakcję. W rzeczy samej adres biura wirtualnego podczas rejestracji firmy jest nawet wskazany przez organy państwowe. Dlaczego?

Chodzi o stymulację przedsiębiorczości. Jeśli początkujący biznesmen musi wydawać co miesiąc tysiące złotych na biuro, sytuacja spowalnia jego cash flow. To dotyczy również spłaty zobowiązań. Mała firma odczuwa dzięki temu mniejszą presję. Na tym korzysta i pracownik, który może otrzymać wynagrodzenie w terminie. Tak więc wirtualne biuro pozwala uniknąć poważnych problemów, które zwykle zmuszają początkujących przedsiębiorców do zamknięcia działalności. A tego żadna administracja państwowa nie chce, w związku z czym obecność wirtualnych biur w Polsce jest w pełni zgodna z przepisami.

Zobacz także  Zawory elektromagnetyczne – parametry, które ułatwiają wybór

Zasady najmu biura wirtualnego

Jak już wspomnieliśmy, wirtualne biuro faktycznie istnieje, a standardowa opcja najmu opiera się na użyczeniu adresu. Do dyspozycji przedsiębiorcy jest również outsourcing obsługi biurowej. To oznacza możliwość tymczasowego skorzystania z lokalu w ramach spotkania, jak i obsługi korespondencji. Ktoś po prostu sprawdza fizyczną skrzynkę pocztową i na zamówienie klienta przekazuje pocztę na inny adres. Zwykle rzecz dotyczy korespondencji urzędowej, ponieważ dziś i tak większość spraw załatwia się drogą elektroniczną. Na koniec okresu rozliczeniowego otrzymujesz fakturę, której wartość może być mniejsza niż… 200 zł. Inaczej mówiąc, wirtualne biuro w dużym mieście się naprawdę opłaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj