W jakich sytuacjach może się przydać ubezpieczenie turystyczne?

Bezpieczeństwo to podstawa – również podczas podróży. Choć czas urlopu kojarzy się z relaksem i przerwą od trosk, to jednak nie można całkiem zapominać o tym, co naprawdę ważne. A tym „czymś” jest komfort, życie i zdrowie. Dlatego niezależnie od obieranego kierunku podróży, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Co może ono obejmować i kiedy się przydaje?

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Pozornie beztroskie wakacje mogą niekiedy zmienić się w przykrą „przygodę”. Niekiedy dochodzi do wypadku komunikacyjnego, do poważnego skaleczenia się lub niespodziewanie pojawią się skurcze porodowe – na przykład na kilka tygodni przed planowanym terminem.

Wszystkie te sytuacje, choć niekomfortowe i niekiedy zagrażające życiu i zdrowiu, znajdują swoje rozwiązanie w najbliższej placówce medycznej. Często jednak takie usługi, zwłaszcza dla obcokrajowców, są płatne. Koszty leczenia mogą być ogromne, zwłaszcza gdy trzeba zapłacić na przykład w euro czy w dolarach – tłumaczy pracownik firmy ALPINA Ubezpieczenia.

Niektórzy uważają, że większość świadczeń zapewnia im wydawana przez NFZ Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, ale to nieprawda. W praktyce nie obejmuje ona wszystkich kontraktów. Dlatego konieczność wykupienia dodatkowego ubezpieczenia turystycznego wydaje się decyzją jak najbardziej uzasadnioną.

Ubezpieczenie turystyczne – co obejmuje?

Dobrze dobrane ubezpieczenie turystyczne to gwarancja pokrycia kosztów leczenia
w placówkach medycznych na całym świecie oraz dostęp do opieki lekarskiej prywatnej i publicznej.

W zależności od wybranego pakietu można skorzystać z pomocy medycznej w zakresie wizyty stomatologicznej, dojazdu lekarza, porodu, opatrzenia rany, wyżywienia
i zakwaterowania w ramach rekonwalescencji w szpitalu.

Ale takie ubezpieczenie nie ogranicza się wyłącznie do kwestii leczenia i rehabilitacji. W wielu przypadkach można też liczyć na pokrycie kosztów akcji ratowniczych i poszukiwawczych (nieodzowne na przykład w górach), na pomoc tłumacza i prawnika, odzyskanie wartości skradzionego bagażu oraz na transport zwłok.

Ubezpieczenie turystyczne a długość pobytu

Wiele osób zastanawia się nad sensem kupowania wspomnianej usługi, jeśli planuje na przykład tylko weekendowy wyjazd. Sama idea załatwiania różnego rodzaju formalności
w momencie gdy sama podróż jest spontaniczna, mija się z celem, prawda? Otóż niekoniecznie.

Ubezpieczenie turystyczne sprawdza się zawsze, niezależnie od długości trwania wycieczki. Poleca się je zarówno w przypadku jednodniowych, kilkudniowych, jak i wielotygodniowych podróży. Oczywiście nikt nie powinien przeżywać przykrych sytuacji podczas urlopu, ale niestety życie pisze swoje scenariusze i trzeba się na nie przygotować.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj