Serwis Apple czy naprawa telefonu na własną rękę? Odpowiadamy!

Telefony z logiem nadgryzionego jabłka należą do jednych z najczęściej nabywanych urządzeń na rynku i od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością w wielu krajach. Smartfony Apple łączą w sobie atrakcyjny design z funkcjonalnością. Niestety podobnie jak produkty innych marek, są narażone na zarówno usterki techniczne, jak i uszkodzenia mechaniczne, które mogą doprowadzić do ich awarii. W takim przypadku możemy nabyć Apple części oryginalne i próbować naprawić telefon na własną rękę lub oddać go do serwisu. Które rozwiązanie jest lepsze? Podpowiadamy.

Apple części oryginalne – gdzie są dostępne?

Niezależnie od tego, z jakim rodzajem awarii mamy do czynienia w naszym telefonie Apple, a także czy zamierzamy usterkę taką usunąć samodzielnie, czy zlecić to zadanie profesjonalistom, do naprawy smartfona warto stosować jedynie Apple części oryginalne. Z tego powodu produkty takie powinny pochodzić z legalnego źródła, najlepiej od oficjalnego dystrybutora, który pozyskuje je bezpośrednio od producenta. Posiadacze telefonów Apple części oryginalne mogą nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. 

Kupując oryginalne elementy, mamy pewność, że będą one dobrze dopasowane do naszego modelu telefonu i będą prawidłowo spełniały swoje funkcje. Często zamienniki nie gwarantują tak dobrej jakości wykonania jak wytwarzane bezpośrednio przez producenta Apple części.

Jakie naprawy telefonu Apple można wykonać na własną rękę?

Naprawa telefonu na własną rękę jest możliwa w pewnych przypadkach, zwłaszcza jeżeli nie został on mocno uszkodzony. Warto więc najpierw samodzielnie ocenić, czym może być spowodowana usterka naszego modelu. Jeżeli jednak nie mamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w naprawach telefonów, nie powinniśmy rozkręcać smartfona i wykonywać żadnych inwazyjnych zabiegów, ponieważ nieumiejętnie wykonana naprawa może skutkować nie tylko zwiększeniem kosztów usunięcia potencjalnej usterki, ale nawet koniecznością wymiany telefonu na nowy.

Pamiętajmy również że samodzielna wymiana Apple części wiąże się z utratą ważności gwarancji na telefon. Z tego powodu, jeżeli nasz model jeszcze obejmuje okres gwarancyjny, najlepiej odesłać go do serwisu. Jeżeli termin gwarancji już minął, naprawa smartfona jest prosta, a my mamy odpowiednie narzędzia i wiedzę, możemy spróbować wykonać ją samodzielnie. Zwłaszcza takie czynności jak wymiana baterii czy wyświetlacza bardzo często z powodzeniem wykonywane są przez użytkowników telefonów Apple samodzielnie.

Kiedy warto odwiedzić serwis Apple?

Serwis Apple warto odwiedzić zawsze wtedy, kiedy nie wiemy, czym spowodowana jest usterka naszego telefonu, a więc na przykład nie upadł on nam na ziemię, nie rozbił się ekran, nie zalaliśmy go itp. Wówczas profesjonaliści, korzystając ze swojej wiedzy i specjalnych narzędzi w autoryzowanym serwisie będą w stanie zdiagnozować problem i zaproponować nam jego rozwiązanie. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka widać, dlaczego telefon jest zepsuty, to serwis Apple zawsze warto odwiedzić, jeżeli nie umiemy samodzielnie naprawić takiej usterki, nie wiemy, gdzie kupić Apple części lub nie chcemy stracić gwarancji producenta. 

Pamiętajmy, że nawet samodzielna wymiana baterii nie jest już obecnie tak prosta jak kiedyś, ponieważ producenci stosują specjalne zabezpieczenia obudowy, które uniemożliwiają nieautoryzowane otwieranie urządzeń. Dodatkowo skuteczna, a przede wszystkim bezpieczna dla telefonów wymiana części wymaga dużego doświadczenia, sprawności manualnej i posiadania odpowiednich narzędzi. Dlatego, aby zniwelować ryzyko uszkodzenia telefonu spowodowanego samodzielną wymianą Apple części, najlepiej udać się do autoryzowanego serwisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj