Prawidłowe ułożenie głowy na poduszce ortopedycznej gwarancją dobrego snu

Nad wyborem poduszki ortopedycznej zastanawiamy się w momencie kiedy, coś zaboli w kręgosłupie lub obudzimy się z obolałą szyją. Pierwsza myśl po przebudzeniu to „pewnie krzywo spałam” oraz „ale mam niewygodne łózko” i zapominamy o problemie do następnego bólu. Niewielu bierze pod uwagę zaczynające się problemy z kręgosłupem, oraz ewentualne zaopatrzenie się w najlepsze poduszki ortopedyczne.

Identyfikacja problemu

Jeżeli po przebudzeniu uskarżamy się na bolącą szyję, kręgosłup lub zdrętwiałą rękę to nieomylny znak, że potrzebujemy do sypialni wyprofilowanych poduszek ortopedycznych. Identyfikacja i zdiagnozowanie przez ortopedę dyskopatii odcinka szyjnego generuje konieczność zakup poduszki ortopedycznej oraz dopasowanie jej do indywidualnych problemów. Aby nadać odpowiednią pozycję ciała, oraz prawidłowo ułożyć głowę musimy wiedzieć jakie miejsca niewłaściwego podparcia głowy lub szyi powodują te problemy i zaopatrzyć się w poduszki ortopedyczne, które zmniejszą te problemy i ułatwią zasypianie.

Dobra poduszka ortopedyczna – czyli jaka?

Dobre poduszki ortopedyczne to poduszki z odpowiednim wyprofilowaniem, odpowiednią gęstością wypełnienia, poduszki które generują prawidłowe  wyprofilowanie krzywizny kręgosłupa w idealnej pozycji S, rozluźniające poszczególne kręgi szyi i kręgosłupa, oraz dające równowagę dla dysków miedzykręgowych. Proponowane poduszki ortopedyczne muszą zapewniać komfort i relaks nie tylko dla kręgów i dysków, ale także dla ścięgien i mięśni odcinka szyjnego. Zastosowanie najnowocześniejszych materiałów w poduszkach ortopedycznych takich jak pianka memory czy pianka sprężysta daje rewelacyjny efekt podparcia odcinka szyjnego i kręgosłupa, a także bardzo dobre efekty snu i relaksu. Poduszki ortopedyczne mają także bardzo ważne zadanie w regulacji przepływu krwi oraz limfy.

Dla kogo poduszki ortopedyczne?

Wszelkie dolegliwości związane z bólami w okolicach szyi i kręgosłupa to wskazania do zakupu dobrej jakości poduszki ortopedycznej. Wymaga to dostosowanie jej do indywidualnych wymiarów oraz dobór odpowiedniej twardości wypełnienia. Wszelkie zdiagnozowane dyskopatie, przykurcze, zwyrodnienia, krzywizny są podstawą do wyboru dobrej poduszki ortopedycznej. Dla kierowców, ludzi pracujących w pozycji siedzącej, ludzi którzy dużo podróżują samolotem lub służbowym samochodem odpowiednio dobrane poduszki ortopedyczne to troska o zdrowie i o swój kręgosłup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj