Pompa do wody - akcesoria

Każdy, kto posiada jakikolwiek sprzęt, zdaje sobie sprawę z wagi sprawnych części i elementów. Często jeden szczegół może doprowadzić do awarii pompy. W dalszej kolejności wymagany jest serwis lub naprawa a co za tym idzie koszty. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. W tym celu właściciel stara się na bieżąco kontrolować stan urządzenia i w miarę potrzeby wymienić wadliwe części. Na jakie akcesoria może liczyć klient i czy oferują one dodatkowe opcje ?

Przydatne produkty

Pompy do wody w szerokim ich ujęciu są wytrzymałymi urządzeniami działającymi nie rzadko w trudnych warunkach. Są dodatkowo niezastąpione w sytuacjach, gdzie należy przetransportować sporą ilość wody w szybkim czasie. Nie znaczy to jednak, że są niezniszczalne. Usterki się zdarzają, a wtedy nie pozostaje nic poza pójściem do sklepu i kupnem nowej części. W sprzedaży istnieje szereg produktów, które są często konieczne w celu sprawnego działania pompy.

  • zawór – to bardzo ważny element pomp do wody. Jego celem jest nadanie kierunku przepływu pobieranej wody. Z drugie strony blokuje przepływ w kierunku niepożądanym. Przy zakupie zaworu należy wybrać odpowiedni rozmiar pasujący do danego modelu. Materiał także ma znaczenie, zwiększa okres żywotności. Przy montażu warto pamiętać, by umocować zawór na samym końcu rury ssącej.
  • głowica do studni – w zależności może być wykonana ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego. Ma za zadanie ochronę przed dostaniem się zanieczyszczeń do studni.
  • zaciski montażowe, linka ze stali – bardzo pomocny asortyment przy czynnościach montażowych.

W przypadku zestawów hydroforowych:

  • filtry – także spełniają funkcję ochronną. Przy pobieraniu wody na filtrach osadzają się zanieczyszczenia. Należy oczyszczać je regularnie i okresowo.
  • wąż ssący, wąż antywibracyjny- oferowane są jako podstawowy asortyment.
  • odpowietrznik, manometr, łączniki, złączki, wyjścia tłoczne – dodatkowe elementy

Podsumowanie

Wymienić można by jeszcze wiele innych specjalistycznych dodatków, dzięki którym działanie pompy zostanie znacznie usprawnione. Warto uważać na akcesoria wykonane przez podejrzanego producenta. Warto wybierać części u renomowanych przedstawicieli. Pozwala to na długie korzystanie z urządzenia bez konieczności ciągłej naprawy. Ewentualnie o poradę możemy spytać się fachowca.

Zapraszamy do sklepu z pompami głębinowymi: https://www.sklep-watermark.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj