Permanentne metody usuwania owłosienia. Przegląd rozwiązań

Owłosienie na różnych częściach ciała może być problemem. Jego golenie za pomocą tradycyjnych metod często wiąże się z wrastaniem włosków czy pojawianiem się uciążliwych przebarwień. Z tego powodu w salonach kosmetycznych można skorzystać z usług, które pozwalają na pozbycie się owłosienia na zawsze. Jak wykonać permanentną depilację dowolnych części ciała?

Depilacja laserowa 

Depilacja laserowa pozwala na skuteczne pozbycie się włosków ze względu na fakt, że na stałe uszkadza ich cebulki. Cała metoda bazuje na wiązkach światła rozbijających melaninę. Z tego powodu jest on skuteczniejszy w przypadku ciemnych włosów. Efekty zastosowania depilacji laserowej utrzymują się naprawdę długo, jednak konieczne jest wykonanie co najmniej kilku zabiegów w określonych odstępach czasu. Następnie trzeba powtarzać cały proces około raz na rok, by utrzymać uzyskane rezultaty.

Depilacja laserowa wymaga zastosowania specjalnych urządzeń, które emitują wiązki światła. Są one przykładane do miejsc występowania owłosienia. Mogą być wykorzystane zarówno na nogach, jak i w okolicach bikini, wąsiku, rękach czy pod pachami. Zastosowanie takiej metody pozwala na skuteczne pozbycie się włosków i uniknięcie konieczności ich regularnego golenia. Z zabiegu możesz skorzystać m.in. w Instytucie Urody Casolla w Poznaniu. Musi być on bowiem przeprowadzony przez wykwalifikowanych specjalistów, z wykorzystaniem konkretnych urządzeń. W salonach kosmetycznych znajdziesz kilka typów lasera, od diodowego, przez ND YAG, aż po aleksandrytowy czy rubinowy. Każdy z nich jest polecany do konkretnej karnacji. W Polsce najczęściej korzysta się z lasera diodowego.

Elektroliza w celu usunięciu włosków 

Istnieje również możliwość skorzystania z elektrolizy. Wiąże się ona z przepływem prądu o wysokiej częstotliwości. Specjalną elektrodę wprowadza się do mieszka włosowego, a energia niszczy go permanentnie. Zabieg ten wiąże się jednak z koniecznością zastosowania przy każdym włosie. Może zatem trwać dość długo i nie być skuteczny za pierwszym razem. Owłosienie rośnie bowiem w różnym tempie, dlatego konieczne jest powtórzenie zabiegu określoną liczbę razy. To dobra opcja dla blondynek oraz osób, które mają bardzo jasne, siwe lub rude włosy z małą ilością melaniny. W ich przypadku zastosowanie lasera nie jest bowiem możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj