Jak zmierzyć obwód głowy przed kupnem peruki?

Peruka może być wykorzystywana zarówno podczas choroby, jak i w celu szybkiej zmiany wyglądu. Niezależnie od przeznaczenia powinna być odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb. Najważniejsze jest jej właściwe dobranie do obwodu głowy. Dzięki temu nie będzie spadała podczas uprawiania sportu. Poczujesz się w niej pewnie i komfortowo. W poniższym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób można samodzielnie zmierzyć obwód głowy.

Odpowiednio dobrana peruka do kształtu głowy nie powoduje ucisku i podrażnień. Mając ją na głowie, można o niej zapomnieć, ponieważ zapewnia swobodę i wygodę. Właściwe dopasowanie ma również duże znaczenie dla wyglądu, ponieważ zbyt mała lub duża peruka może nie wyglądać atrakcyjnie. Jeśli zostanie odpowiednio dopasowana do obwodu głowy, to nikt nawet nie zauważy, że masz na sobie ten produkt.

Jak dobrać rozmiar peruki do kształtu głowy?

Peruki najczęściej są dostępne w trzech rozmiarach, o których mówi pracownik sklepu z perukami Świat Peruk: Najpopularniejsze są peruki o średnim rozmiarze, pasujące na głowę o obwodzie od 54 do 57 cm. Mniejsze wyroby są przeznaczone dla osób o obwodzie głowy od 51 do 54 cm – szczególnie popularne są wśród dzieci. Natomiast w przypadku obwodu powyżej 57 cm polecane są duże rozmiary produktów. Właściwie dobrane peruki zapewniają wygodę i nie powodują ucisku czy bólu głowy w przeciwieństwie do źle dopasowanych wyrobów.

Do prawidłowego zmierzenia głowy potrzebna jest miękka taśma miernicza. Zamiast niej można posłużyć się sznurkiem lub wstążką. Mierzenie obwodu głowy najlepiej zacząć od przedniej linii włosów. Od tego miejsca należy przeciągnąć taśmę nad uszami, po czym zaokrąglić, prowadząc ją pod kością potyliczną. Następnym  krokiem jest wrócenie do przedniej linii włosów dokładnie do tego miejsca, w którym rozpoczęte było mierzenie. Otrzymany wynik wskazuje obwód głowy. Jeśli do tego procesu został użyty sznurek lub tasiemka, po zakończonej czynności wystarczy ułożyć je na płaskiej powierzchni, po czym zmierzyć długość za pomocą linijki. Najdokładniejszy wynik wyjdzie, jeśli obwód głowy jest mierzony bez włosów. W przypadku włosów naturalnych należy je ułożyć na płasko, aby nie przeszkadzały w pomiarze. Ten sposób mierzenia jest odpowiedni nie tylko przy wyborze peruki naturalnej, ale również syntetycznej.

Na podstawie otrzymanego wyniku możliwe jest dobranie odpowiedniego rozmiaru peruki. Mierzenie obwodu głowy wykonasz samodzielnie w domu. Nie potrzebujesz do tego specjalnych przyrządów czy pomocy osób trzecich. Trwa to tylko chwilę, dlatego koniecznie wykonaj tę czynność przed zakupem peruki. W taki sposób można mierzyć obwód głowy zarówno osoby dorosłej, jak i dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj