Jak utrzymać w czystości legowisko dla psa?

Psie legowisko to miejsce pełne drobnoustrojów i bakterii. Sprawdź, jak najłatwiej utrzymać je w czystości i jaką tkaninę oraz kształt wybrać, dla maksymalnego komfortu użytkowania przez psa i twojego komfortu czyszczenia.

Czy legowisko można prać w pralce?

Nie zaleca się zbyt częstego prania legowiska dla psa, ponieważ spowoduje to, że tkanina będzie mniej odporna na zużycie. Możesz wyprać legowisko swojego pupila w pralce na zwykłym cyklu z zimną wodą i łagodnym detergentem (unikaj używania odplamiaczy i wybielaczy). Można to robić mniej więcej raz na trzy miesiące, w zależności od tego, jak bardzo Twój pupil się leni. Jeśli masz wodoodporny pokrowiec na legowisko, zdejmij je przed włożeniem legowiska do pralki. Następnie złóż wszystko z powrotem, gdy całkowicie wyschnie i przechowuj do następnego razu!

Jakie są najczęściej spotykane kształty legowisk dla psów?

Wybierając odpowiedni kształt legowiska dla psa, zastanów się, jak chcesz, aby Twój pies spał. Prostokątne łóżko jest najbardziej powszechne i może być używane przez psy o dowolnej wielkości. Nie tylko długość, ale także szerokość sprawia, że jest to dobre łóżko dla psów o dużych kościach. Potrzebują one przestrzeni do rozciągnięcia się, aby mogły wygodnie oprzeć swoje nogi.

Kwadratowy kształt jest również popularnym kształtem legowisk dla psów, ponieważ jest najbardziej uniwersalny, ponieważ może pasować do każdej przestrzeni w domu lub na ganku.

Owalne legowiska dla psa są trzecie pod względem popularności, ponieważ są zaokrąglone na wszystkich końcach — dzięki temu są wygodniejsze dla psów do spania niż legowisko kwadratowe lub prostokątne.

Jeżeli posiadasz mało miejsca w mieszkaniu lub domu, postaw na legowiska składane

Jeśli mamy mało miejsca, dlaczego nie kupić legowiska dla psa, w którym można ułożyć zwierzaka do snu, a następnie po jego przebudzeniu je złożyć? Tak, składane legowiska to świetna opcja dla małych przestrzeni. Są łatwe do przechowywania i zajmują mniej miejsca niż inne rodzaje legowisk dla psów. To samo dotyczy sytuacji, gdy Twój pies ma alergie lub jakiekolwiek problemy zdrowotne, które utrudniają mu swobodne poruszanie się na co dzień. Bardzo często zdarza się również, że psy niepełnosprawne potrzebują jakiejś pomocy podczas snu, aby ich stawy nie były narażone na ucisk podczas odpoczynku na boku lub w pozycji na plecach (jeśli nie mogą leżeć płasko). Jeśli tak jest w przypadku Twojego psa, to polecam zakup jednego z tych łóżek, ponieważ będą one w stanie pomóc im zachować komfort podczas snu!

Artykuł powstał we współpracy z https://petbox.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj