Ile kosztuje cyklinowanie drewnianej podłogi?

Zaniedbywana podłoga z drewna ulega wypaczeniom i brzydko wygląda. Na co dzień nie docenia się zgubnego wpływu czynników zewnętrznych na stan podłogi. Jak wygląda renowacja parkietu w przypadku podłóg drewnianych lakierowanych i czy lepiej wykonać ją samemu, czy zlecić fachowej ekipie? Ile kosztuje proces cyklinowania i od czego zależy cena?

Konserwacja na medal

Czynnikami zewnętrznymi, które wpływają negatywnie na stan podłogi drewnianej, są piasek i brud roznoszony po podłodze. Drobinki piasku wnikają w fakturę drewna, tworząc szczeliny. Działają też podobnie jak papier ścierny. Podłoga jest również narażana na porysowanie meblami. Po latach użytkowania pojawiają się szczeliny, rysy i wypaczenia. W wielu domach widok spaczonego drewna straszy gości i zawstydza domowników. Zakrywana jest taka podłoga dywanami i chodnikami. Warto podkreślić, że wystarczą jedynie właściwa pielęgnacja i cyklicznie przeprowadzana renowacja podłogi, by nie dopuścić do jej zapuszczenia.

W przypadku lakierowanej podłogi z drewna pielęgnuje się poprzez regularne odkurzanie i traktowaniem powierzchni podłogi preparatem do czyszczenia drewna. Pragnąc zachować piękny wygląd i długą żywotność parkietu, trzeba poważnie podchodzić do jego konserwacji. W kontekście lakierowanych podłóg z drewna właściwym procesem ich odświeżania jest cyklinowanie. Na czym ono polega? Cyklinowanie podłogi odbywać się powinno w odstępie od 5 do 10 lat. Polega na szlifowaniu wypaczonej warstwy drewna. Odpowiednio przeprowadzany proces cyklinowania nadaje podłodze pierwotnego wyglądu i odświeża jego wygląd.

Czy można cyklinować samemu?

Wszystko można, nie ma żadnego przymusu. Niemniej przy braku fachowej wiedzy i umiejętności można nie otrzymać pożądanego efektu konserwacji drewna. Chcąc uzyskać informacje na temat całego procesu, można skorzystać ze specjalistycznych forów, takich jak cykliniarz forum. Lektura wpisów pozwoli wyrobić sobie zdanie na temat poziomu skomplikowania zadania i cen u fachowych ekip. Przy braku narzędzi i umiejętności specjalistycznych proces renowacji może okazać się żmudny i niesatysfakcjonujący. Zaleca się skorzystać z fachowej pomocy. Działających na rynku firm oferujących odświeżanie podłogi drewnianej za pomocą cykliniarki jest w opór. Po analizie opinii klientów można zdecydować się, wynająć tą, która cieszy się jak najlepszą opinią wśród internautów. Cyklinowanie schodów Wrocław może nastręczyć laikowi kłopotów. Uniknie ich, zatrudniając specjalistów w tej dziedzinie.

Rynkowe ceny za cyklinowanie

Analizując ceny rynkowe za cyklinowanie, można przyjąć pewną uśrednioną wartość. Warto podać cechy determinujące koszt pracy fachowej ekipy.

  • Miejscowość. Tak to się już przyjęło, że w większym miastach usługi są droższe, aniżeli w mniejszych.
  • Cena materiałów do pracy. To podstawowy składnik wchodzący w cenę usługi. W przypadku cyklinowania podstawowymi materiałami są olej, wosk, farba i lakier.
  • Typ materiałów wykończeniowych. W zależności od tego, czym wykończona jest podłoga, cena może przebiegać różnie. Jeśli podłoga wykonana jest z surowych desek, to koszt za cyklinowanie bezpyłowe wyniesie od 25 do 30zł za metr kwadratowy. W przypadku desek wykończonych farbą olejną cena usługi kształtuje się na poziomie 50zł za metr kwadratowy.
  • Powierzchnia. To ile zapłaci usługobiorca, zależy głównie od powierzchni, którą trzeba się zająć. Im mniejszy obszar do zeszlifowania, tym niższy koszt pracy.
  • Poziom zniszczenia. Naturalną koleją rzeczy, im bardziej wypaczona powierzchnia drewnianej podłogi, tym cena wyższa.
  • Koszt robocizny.

Cyklinowanie Wrocław cena

Można sobie wyobrazić powierzchnię 20 metrów kwadratowych. Przyjąć można, że jest ona wykończona farba olejną. Cena finalna takiego przedsięwzięcia może wynosić około 1000zł. Czy można wpłynąć na ostateczną cenę takiej usługi? Tak, ale wymaga to od człowieka regularnego cyklinowania podłogi. Jeśli stan parkietu był przez lata problemem drugo-, a nawet trzeciorzędnym, to koszt wynajęcia specjalistów będzie wyższy. Cyklinowanie tanio jest możliwe, o ile poziom wypaczeń na drewnie będzie niewielki. Suma summarum, koszt kilkuset złotych za renowacje podłogi to wcale nie jest tak dużo. Ostatecznie nie podejmuje jej się na co dzień.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj